Skip to main content

Obereggen

Wyciągi: 45
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
10 25 10 - -
Trasy: 79 (71 km)
36
14

Trasy od
1050
m n.p.m.

Trasy do
2415
m n.p.m.

km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Val di Fieme - Obereggen - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Val di Fiemme - Obereggen
Noclegi
Booking.com

W niedawno przeprowadzonym głosowaniu na najlepszy region narciarski w Alpach, Ski Center Obereggen-Latemar (włoski Południowy Tyrol / Südtirol) odniosło miażdżące zwycięstwo. Na platformie internetowej Ski Area Test (www.skiareatest.com), 220 ekspertów z całego świata, wybrało Ski Center Latemar jako najlepszy spośród 26 regionów narciarskich w Alpach.

Ten przywiązany do tradycji ośrodek, został wyróżniony przede wszystkim za profesjonalnie przygotowane trasy, na których odbywają się różnego rodzaju zawody, między innymi cieszący się dużą popularnością Europacup. Ponadto zwrócono uwagę na pasję we wdrażaniu nowych technologii, gdyż to właśnie tutaj najczęściej testuje się te najnowsze z nich, np. nowe sposoby zaśnieżania. W ośrodku naśnieżanych jest bowiem 100% tras zjazdowych. Tym, co także wynosi Obereggen ponad inne ośrodki, to poszanowanie przyrody – w przypadku Obereggen jest to niezwykle istotne, gdyż ośrodek, znajduje się na terenach uwzględnionych na liście Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO.

Aby zagwarantować śnieg swoim gościom, ośrodek pracuje przez cały rok – wliczając w to nawet lato – gromadzi deszczówkę oraz wodę po wiosennych roztopach. Następnie oczyszcza ją z wielu substancji, aby jakościowo była zbliżona do wody pitnej, po czym przechowuje w specjalnych pojemnikach. Ostatecznie – podczas sezonu – woda przepompowywana jest do urządzeń naśnieżających. Ten całoroczny proces ma za zadanie chronić środowisko w najlepszy możliwy sposób.

Poza wspomnianymi już zawodami Europacup, Ski Center Latemar przygotowało dla swoich gości na sezon 2010/2011 masę innych wspaniałych eventów, jak chociażby:

  • Carnival on Snow – w ciągu kilku dni na początku marca, całe Ski Center Obereggen Latemar zmienia się w jeden wielki cyrk. Wszystko za sprawą licznej grupy klaunów i żonglerów, którzy pojawią się na stokach, bawiąc zarówno tych najmłodszych, jak i trochę starszych gości. Jednak na tym karnawał się nie kończy, bowiem wieczorną porą, kiedy zastygną wszystkie wyciągi, zabawa przeniesie się do barów i dyskotek.
  • King of Iron – spektakularny pokaz umiejętności w snowparku w wykonaniu najlepszych jeźdzców zarówno z Włoch, jak i reszty Europy. Duża ilość trików i szalonych akrobacji powietrznych to coś, czego na pewno nie zabraknie nam na najlepszej w Europie konfrontacji mistrzów, jaką jest turniej King of Iron.
  • Obereggen Night Show – every Monday – kolejne show akrobatyczne, które odbywać się będzie w każdy poniedziałkowy wieczór, począwszy od grudnia, a na zamknięciu sezonu skończywszy. Szalone akrobacje na nartach i snowboardzie zaprezentują nam profesjonaliści z pobliskich szkółek narciarskich. Jednakże to nie wszystko, co ośrodek przygotował dla gości, którzy przybędą do snowparku. Akrobatyczne show umilą nam piękne fajerwerkami oraz dyskoteka pod gołym niebiem. Obereggen Night Show rozpoczyna się o godzinie 21:30 i – co najważniejsze – jest eventem bezpłatnym.

Zobacz więcej nawww.visitfiemme.it

Dodatkowe informacje i rezerwacje: www.suedtirol.info

Zobacz ten śnieg!