Skip to main content
umpa

Alpe di Siusi - Seiser Alm

Wyciągi: 79
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
29 41 10 2 2
Trasy: 112 (178 km)
97
14

Trasy od
1000
m n.p.m.

Trasy do
2249
m n.p.m.

km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Alpe di Siusi - Seiser Alm - Kronplatz - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Val Gardena - Alpe di Siusi
Noclegi
Booking.com

Jak na narty, to do raju!

Położony na wysokościach pomiędzy  1800 m n.p.m. a 2300 m n.p.m Alpe di Siusi/Seiser Alm w Południowym Tyrolu/Südtirol uchodzi za jeden z najlepszych terenów narciarskich w Dolomitach.

Nazywany przez wielu narciarzy śnieżnym rajem, resort Alpe di Siusi nie tylko potrafi zachwycić swoich gości wspaniałymi trasami, ale również świetną infrastrukturą oraz ogromnym wyborem górskich chat, oferujących przepyszną tradycyjną kuchnię.  

Alpe di Siusi uznawany jest przez wielu za oryginalny ośrodek, którego trasy stoją na niezwykle wysokim poziomie. Już wiele lat temu ośrodek był bardzo ceniony przez profesjonalnych narciarzy - swoje umiejętności szlifowały tam drużyny narodowe z wielu krajów m.in.: Stanów Zjednoczonych, Niemiec czy nawet Japonii. Odnajdziemy tutaj ponad 60 km tras – z dodatkowymi zjazdami dla „śnieżnych akrobatów” – które cechuje spora różnorodność. W ośrodku spotkamy się zarówno ze stromymi, pełnymi muld zboczami, jak i delikatnymi stokami o niskim kącie nachylenia. Wszystko to sprawia, że Alpe di Siusi gości nie tylko profesjonalnych narciarzy, ale również całe rodziny z dziećmi.

Alpe di Siusi to także zapierające dech w piersiach krajobrazy stworzone przez malownicze górskie pasmo Dolomitów.

Kraina wielkich imprez

Południowy Tyrol nie należy do niskiej jakości, tanich i hałaśliwych miejsc. Biorąc za przykład właśnie Alpe di Siusi, widać doskonale jak można połączyć nowoczesne i ekskluzywne noclegi z różnego rodzaju, lecz niepowtarzalnymi eventami. Żeby nie być gołosłownym, poniżej prezentujemy kilka atrakcji, jakie czekają na Państwa w Alpe di Siusi w rozpoczynającym się od grudnia sezonie narciarskim.

Hotel: *****Alpina Dolomites – Gardena Health Lodge&Spa.

Ulokowany w Alpe di Siusi, na największym górskim pastwisku w Europie, hotel jest dokładnie tym, czego wymagają goście tu przyjeżdżający. Alpina Dolomites charakteryzuje się m.in.: szacunkiem do środowiska naturalnego i harmonią z otoczającą przyrodą; wysokiej jakości zabiegami zdrowotnymi i upiększającymi; szerokim wybór różnego rodzaju zajeć sportowych. Głównym celem jest zapewnienie gościom wysokiej jakości, komfortu i przyjemności, aby w przyszłości wracali tu bez wahania.

South Tyrol Moonlight Classic Alpe di Siusi

Niedługo po tym, gdy pewnego dnia w połowie stycznia pierwsze promienie księżyca wyjrzą ponad Dolomity, w dolinie pada strzał z pistoletu, który rozpoczyna najsłynniejszy narciarski maraton w Alpe di Siusi. Równo o godzinie 20:00 kilkaset śmiałków wyrusza, by zmierzyć się z innymi uczestnikami w maratonie, który rozpoczyna sie w Compaccio. Prawie całonocny maraton odbywa się wśród pięknych nocnych krajobrazów górskich, którym uroku dodaje oszałamiające światło padające z porozwieszanych wszędzie lamp. Uczestnicy mają do wyboru dwie trasy – jedną 20-kilometrową, drugą  36-kilometrową, przy czym ostatecznie wracają oni do punktu, z którego startowali. „South Tyrol Moonlight Classic Alpe di Siusi” jest fantastycznym doświadczeniem nie tylko dla uczestników imprezy, ale również dla gości, którzy postanowią przyjrzeć się konkurencji. www.moonlightclassic.info

Swing on Snow Dolomite Music Festival

Przez 8 dni, we wszystkich wioskach u stóp góry Sciliar/Schlern w  Alpe di Siusi, można bawić się przy różnorodnej muzyce: począwszy od spokojnych melodii, a skończywszy na bardziej dynamicznych rytmach. Przez sześć lat z rzędu Dolomite Music Festival oferował swoim gościom wielki mix muzyczny, stworzony z tradycyjnego folku połączonego z jazzem, soulem oraz muzyką klasyczną. Wszystko to razem tworzyło niepowtarzalny, jedyny w swym rodzaju klimat w całych Alpach. www.swingonsnow.com

Zobacz więcej na: www.alpedisiusi.it

Dodatkowe informacje i rezerwacje: www.suedtirol.info