Skip to main content

Arena Narciarska Jaworki – Homole

Wyciągi: 3
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
2 1 - - -
Trasy: 7 (4,0 km)
3
1

Trasy od
600
m n.p.m.

Trasy do
715
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Arena Narciarska Jaworki – Homole - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

1/ 3

Trasy

/ 7

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Arena Narciarska Jaworki – Homole
ul. Zaskalskie 16
34-460 Szczawnica - Jaworki
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:Firma „Arena Narciarska Jaworki – Homole” kontynuuje działalność firmy „Wyciąg Narciarski R. Barnaś, L. Malinowski s.c.” działającej w Jaworkach na stoku „Bukowinki” od 1985 roku. Po zmianie składu osobowego firma przyjęła nowa nazwę „Arena Narciarska Jaworki – Homole” i rozpoczęła modernizacje istniejącej stacji narciarskiej doprowadzając do budowy kolei linowej i nowego wyciągu orczykowego, modernizacji wyciągu dla dzieci a także budowy nowej instalacji zaśnieżającej i nowej instalacji sztucznego oświetlenia trasy zjazdowej. Trasy zjazdowe:W bieżącym roku nasz ośrodek narciarski został przebudowany i zmodernizowany. W miejsce istniejącego wyciągu orczykowego wybudowaliśmy dwuosobową kolej linową firmy Leitner, a także wybudowaliśmy nowy wyciąg orczykowy dla dzieci.W związku z tym zmienił się również przebieg tras zjazdowych. W tym roku zapraszamy do uprawiania „białego szaleństwa” na następujących trasach zjazdowych o łącznej długości około 4400 metrów:

   

  1. Trasa nr 1 – trasa główna obok kolei linowej, sztucznie zaśnieżana i oświetlona o długości około 700 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona)
  2. Trasa nr 2 – obok kolei linowej, sztucznie zaśnieżana o długości około 700 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona) przeznaczona zarówno dla naszych klientów jak również dla potrzeb klubów narciarskich (do treningów) i do rozgrywania zawodów narciarskich
  3. Trasa nr 3 – położona na stoku bliżej Rezerwatu Zaskalskie, o długości ponad 700 metrów, łatwa (niebieska). Trasa nie jest sztucznie naśnieźana i jest przygotowywana ratrakiem tylko przy dostatecznej ilości naturalnego śniegu.
  4. Trasa nr 4 – położona obok trasy nr 3, o długości ponad 750 metrów, łatwa (niebieska). Trasa nie jest przygotowywana ratrakiem i jest przeznaczona dla miłośników jazdy offpiste.
  5. Trasy nr. 5 i 6 – położone są obok wyciągu orczykowego „Storczyk” po jego obu stronach. Trasa nr 5 jest zaśnieżana, trasa nr 6 będzie zaśnieżana i przygotowywana ratrakiem w miarę potrzeb. Przewidujemy możliwość oświetlenia obu tras. Trasy są łatwe (niebieskie) przeznaczone do nauki jazdy na nartach.
  6. Trasa nr 7 – TUBING PARK. Trasa ta jest położona obok wyciągu nr.3. Jest to trasa bardzo łatwa, zaśnieżana i przeznaczona dla naszych najmłodszych klientów. Na trasie tej będzie przygotowany tor zjazdowy do zjeżdżania na oponach pneumatycznych.
  7. Trasa nr 8 – najbardziej wysunięta w kierunku wschodnim, nieprzygotowywana ratrakiem, przeznaczona dla doświadczonych narciarzy potrafiących radzić sobie w trudnych warunkach i świeżym śniegu. Bardzo trudna o długości ponad 900 metrów.