Skip to main content

Ośrodek narciarski - Słotwiny

Wyciągi: 4
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
3 1 - - -
Trasy: 4 (3 km)
0
0

Trasy od
680
m n.p.m.

Trasy do
880
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Ośrodek narciarski - Słotwiny - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

0/ 4

Trasy

/ 4

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Ośrodek narciarski - Słotwiny
ul. Słotwińska 53
33-380 Krynica-Zdrój
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:


  Trasa oświetlona, śnieżona, ratrak nie rdzewieje. Budują nowy zbiornik na wodę, będzie czerpana ze żródła więc pewnie nie będą jej żałowali na śnieżenie. Wieczorkiem można sobie pójść tuż za ratrakiem.

  Wyciąg idzie prawą stroną stoku. Dojeżdża do lasu na szczycie. Dwie, tej samej długości nitki, jeden (nowszy) wyraźnie szybszy. Na oko jakieś 900-1000m. Karnety kartonowe. U góry trochę wąsko (chociaż ostatnio poszerzyli) potem coraz szerzej, potem szeeeroookooo a na samym końcu albo na lewo sru pod wyciąg albo na prawo przecinką na krechę i łukiem na lewo z powrotem pod wyciąg. Trasa - dla każdego coś miłego - bo szeroko. Przy wyciągu "ostrzej", trzy "ścianki", prawa strona łagodnie i bez stresów. Od górnej stacji wyciągów można pojechać inaczej - przecinką przez las, po prawej stronie widok na Jaworzynę. Dochodzi tutaj wyciąg ośrodka Eris i (jak są warunki) można zjechać na Czarny Potok, ok. 100 m od dolnej stacji gondoli na Jaworzynę. Jeżeli nie tniemy na Jaworzynę to dojeżdżamy do ładnego, szeroookiego stoku na którym można złapać trochę speeda i krechą dojechać pod dolną stację wyciągów.

  Drugi wyciąg na przeciwległym stoku - ok 400m. Dwie trasy, po lewej i po prawej stronie wyciągu, ale nie bezpośrednio przy nim. Ta po prawej wąska, prosta, trasa po lewej kreowana jako trasa dla deskarzy, halfpipe i takie tam.


  Plusy: Główny stok - szeroko, dośnieżane, trasy przygotowane. Kilka wariantów zjazdu. Trzasy zróżnicowane ale łatwe i średnio trudne. Możliwość przeskoczenia na Jaworzynę, z możliwością powrotu o ile działa wyciąg ośrodka Eris. Taki sobie bufet, budka, niezły kibel. Instruktorzy, serwis niżej, obok "Ryby". Przepiękne widoki - przy słonecznej pogodzie i śnieżnej zimie widoki momentami jak z bajki.


  Minusy: W ferie, święta, sylwester ludzi w cholerę. Przy małych opadach śniegu da się jeździć tylko na głównym, dośnieżanym stoku. Brak trudnej trasy, nic dla zwolenników mocnych wrażeń.


  Dojazd/wyjazd/parkowanie


  Jadąc od Sącza przy wjeździe do Krynicy na prawo. Wąska droga, brak chodnika, wąskie pobocze. Na lewo strumyk, po prawej domy. Zdarzało się że ta, jedyna droga dojazdowa, nie była (!) wogóle odśnieżana - porozwalałem sobie tłumiki mojego nisko zawieszonego autka od jazdy w głebokich, zmrożonych na kamień, koleinach. Dużo pieszych. Parkujemy w okolicach drewnianego kościoła ale nie jest tu zbyt dużo miejsca. Jeżeli się da to lepiej zostawić auto wcześniej i dojść na nogach. Można zostawić u jakiegoś z gospodarzy na placu za niewielką opłatą. Ogólnie ciasno, bo ludzi dużo, miejsca mało.