Informacje o miejscowości:

Położenie geograficzne Krynicy na południowych nasłonecznionych stokach stwarza specyficzny mikroklimat charakteryzujący się znacznymi różnicami temperatur między dniem a nocą, znaczną ilością dni słonecznych i utrzymywaniem się przez długi czas pokrywy śnieżnej (od połowy listopada do końca marca).
Warunki te dają doskonałą możliwość do uprawiania turystyki kwalifikowanej, jak również narciarstwa alpejskiego i klasycznego w okresie zimowym.

Infrastruktura narciarska i snowboardowa:

Kolejka gondolowa na Jaworzynę Krynicką jest najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką tego typu w Polsce. Może ona przewieźć w ciągu godziny 1400 osób (w sezonie zimowym 1600), a obszerne 6-osobowe kabiny poruszające się z prędkością 5 m/s zapewniają wygodną i bezpieczną jazdę.

Drugą atrakcją Krynicy jest Kolejka na górę Parkową zbudowana na tych samych zasadach co kolej linowa na Gubałówkę, posiada jedynie wagoniki o mniejszej pojemności: Wagonik ma miejsc na 50 osób, może przewieźć w ciągu godziny 500 osób. Czas trwania jazdy wynosi 2:42. Spadki na trasie od 19 do 26%.