Skip to main content

Czarny Groń

Wyciągi: 3
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
1 2 - - -
Trasy: 4 (2,21 km)
1
0

Trasy od
595
m n.p.m.

Trasy do
810
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

2/ 3

Trasy

/ 4

Śnieg od

40 cm

Śnieg do

40 cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Cennik karnetów Czarny Groń
sezonsezon niski
dnidorosłyjuniordzieckodorosłyjuniordziecko
1 160112 / 144**80
3 422
296 / 380**211
6 --
----
Czarny Groń
Osiedle Praciaki 91
34-125 Rzyki
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:

  We wschodniej części Beskidu Małego w paśmie odchodzącym na północ od Potrójnej w kierunku Rzyk  i Bolęciny położony jest szczyt Czarny Groń (884 m n.p.m.). U jego podnóża znajduje się centrum wypoczynku również o nazwie "Czarny Groń". Obejmuje Centrum Narciarskie – Czarny Groń,  restaurację „Oberża” , noclegi w różnym standardzie – od wysokiego – w pensjonatach „Pracica” i „Oberża”, po pokoje  turystyczne w pensjonatach „Na Pętli”  i  „Potok” oraz noclegi w całorocznych domkach 6-cio osobowych. Kompleks oferuje różnorodne rodzaje aktywnego wypoczynku. Zimą są to wyciągi narciarskie, lodowisko a jeśli aura nie dopisuje można skorzystać ze sztucznego stoku oraz symulatora narciarskiego. Atrakcje te są dostępne przez cały rok. Od wiosny do późnej jesieni do dyspozycji gości funkcjonują: park linowy, wieża lotów, oświetlony kort, wypożyczalnia rowerów, a dla najmłodszych mini-park linowy oraz trampolina.

  W Ski Centrum narciarze znajdą 5 tras narciarskich o łącznej długości ponad 2 km. Są one ratrakowane, naśnieżane i oświetlone. Stopień ich trudności pozwala na śnieżne szaleństwo  narciarzy o zróżnicowanych umiejętnościach (m.in. trasa średniotrudna, trasa łatwa, oraz tzw. „ośla łączka“). W nauce mogą pomóc sypmatyczni i wyszkoleni instruktorzy ze szkółek narciarskich. Dostępne są również wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz Ski-Trikke. Spragnionych i głodnych zaprasza pensjonat „Pracica” zlokalizowany bezpośrednio przy  wyciągu. Ski Centurm czynne jest od 8.00 do 22.00 (16.00-18.00 przerwa na ratrakowanie). Z parkingów i pętli autobusowej bezpośrednio pod wyciąg kursują skibusy (dowóz i parkingi- GRATIS !!!).

  W pobliżu Czarnego Gronia znajduje się Ścieżka Przyrodnicza, która przebiega obok stoku narciarskiego. Ciekawsze walory przyrodnicze opisane są na kilku tablicach informacyjnych. Podczas kilkugodzinnego spaceru w lesie można zapoznać się z otaczającą fauną i florą. Specyficzna lokalizacja obiektów u podnóża lasów stanowi idealne warunki do aktywnego wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku.