Skip to main content

Krzyżowa Góra

Wyciągi: 2
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
2 - - - -
Trasy: 4 (1,3 km)
1
2

Trasy od

m n.p.m.

Trasy do

m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Krzyżowa Góra
ul. Olsztyńska 4
11-100 Lidzbark Warmiński
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:

  Ośrodek narciarski "Krzyzowa Góra" istnieje od 1993 r. Początkowo zbudowany został jeden wyciąg, jednak duże zainteresowanie narciarzy spowodowało, że dwa lata później postawiono drugi wyciąg. Naturalne ukształtowanie terenu sprawia, że wielu narciarzy uważa nasz stok za najciekawszy na północy kraju pod względem urozmaicenia tras. Specyficzne warunki klimatyczne wydłużają sezon narciarski średnio o 2-3 tygodnie w stosunku do innych stoków narciarskich w naszym województwie. Czasem bawiliśmy się nawet do maja :-)


  W sezonie 2011/2012 ośrodek będzie pracował pełną parą powracając po dwuletniej przerwie. Mimo, iż jest to nasz (jako gospodarzy ośrodka) pierwszy sezon na Krzyżowej Górze, dołożyliśmy wszelkich starań, aby oferta ośrodka spełniała wysokie wymagania narciarzy i przyciągnęła zarówno stałych bywalców, jak i amatorów białego szaleństwa, którzy wybiorą Lidzbark Warmiński po raz pierwszy.


  Czynny będzie jeden wyciąg niskiego prowadzenia. Zakupione zostały nowe armatki śnieżne. Oświetlenie zainstalowane na Krzyżowej pozwoli narciarzom na korzystanie z atrakcji Ośrodka również po zmroku. W nadchodzącym sezonie, dzięki modernizacji „łatwych tras zjazdowych”, większą przyjemność jazdy odnajdą nie tylko doświadczeni narciarze, których trasy w Krzyżowej zawsze przyciągały, ale też mniej doświadczeni amatorzy dwóch i jednej deski. Dodatkowo trasy będą ratrakowane.


  Wszyscy chętni, którzy mają chwilę czasu na zdrowy, aktywny wypoczynek powinni nas odwiedzić. W projekcie jest również stworzenie trasy do snowtubingu – jest to odmiana jazdy po śniegu na oponach. Siadamy do pontonu, który przypomina ogromne koło samochodowe. Specjalny wyciąg wywiezie Was na górę. A ze szczytu – z górrrki na pazurrrki! Swoje miejsce znajdą również chętni do jazdy na sankach. Zostanie specjalnie dla nich wyznaczony tor zjazdowy.