Skip to main content

Garmisch - Partenkirchen

Wyciągi: 30
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
14 7 3 5 1
Trasy: 62 (63,5 km)
43
9

Trasy od
720
m n.p.m.

Trasy do
2720
m n.p.m.

30 km
Trasy biegowe

100 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Garmisch - Partenkirchen - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

26/ 30

Trasy

31/ 62

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

Ośrodek czynny dla narciarzy

Zjazd do doliny

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Garmisch - Partenkirchen
Olympiastraße 31
D-82467 Garmisch-Partenkirchen
Niemcy
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:

  Ośrodek narciarski w Gapa zapewnia możliwość jazdy zarówno na lodowcu jak i poniżej 2000 mnpm,  co jest istotna rzeczą, gdy panuje zła pogoda oraz gdy chcemy mieć zapewniona duża różnorodność tras. Połączenie pomiędzy Ga-Pa a Zugspitze zapewnia kolejka zębata rozpoczynająca jazdę koło dworca głównego a kończąca trasę( ok.. 17 km) na Zugspitz- Platte na wys 2660 mnpm.

  Ośrodek posiada w sumie 54 km tras w tym niebieskich,czerwonych i czarnych.
  Najsłynniejsza z nich to Kandahara, gdzie co roku odbywają się Zawody Pucharu Świata.

  Długość tras nie poraża, niemniej należy zwrócić uwagę, ze to zaledwie fragment całego kompleksu ośrodków narciarskich (znajdujących się w promieniu 15 -30 km od Ga-Pa), z których część znajduje się w Austrii. Mając karnet  Happy Ski Card  możemy korzystać z 203 km a to już brzmi znacznie lepiej.

  Bliskość Monachium  nie wpływa znacząco na zatłoczenie czy ewentualne kolejki (w weekendy następuje tzw., wymiana turnusów) Tłok jest w okresie świąteczno- sylwestrowym jak we wszystkich ośrodkach o tej renomie.

  W maju zeszłego roku Ga-Pa zostało wybrane gospodarzem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim w 2011 roku. W ramach przygotowań powstała lista 36 inwestycji z których już cześć została zrealizowana - np. nowa kolejka na Hausberg  - bądź jest w trakcie realizacji -  np. stale sztuczne naśnieżanie czerwonej trasy z Hausbergu czy nowa skocznia narciarska  ,która wygląda naprawdę imponująco.

  Podsumowując: wybierając się do Ga-Pa możemy liczyć na jazdę na lodowcu, wypróbowanie tras Pucharu Świata oraz zwiedzenie kilku innych ośrodków, co na pewno urozmaici pobyt.

  Wady: oprócz naprawdę nowoczesnych znajduje się tu kilka wyciągów pamiętających być może Olimpiadę i nadających się jak najszybciej do wymiany,  (co z pewnością wkrótce nastąpi).

  Na terenie ośrodka działa szkoła narciarska z obsługą w języku polskim.