Skip to main content

Val di Fiemme - Cavalese - Predazzo - Obereggen

Wyciągi: 31
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
9 16 6 - -
Trasy: 57 (73 km)

Trasy od
860
m n.p.m.

Trasy do
2388
m n.p.m.

km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Val di Fassa - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

5/ 31

Trasy

0/ 57

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

Ośrodek czynny tylko dla turystów

Zjazd do doliny

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Val di Fiemme
Noclegi
Booking.com

Informacje o ośrodku:

Region narciarski Val di Fiemme/Obereggen to jeden z najważniejszych obszarów narciarskich w Alpach. Co roku odbywają się tu liczne imprezy sportowe i kulturalne, które przyciągają ogromną ilość miłośników sportów zimowych. Dzięki temu mamy uczucie, że region cały czas tętni życiem.

Na położony w kierunku południowo-wschodnim od Trentino region narciarski doliny Val di Fiemme składają się następujące ośrodki: Alpe Cermis, Ski Center Latemar (Alpe di Pampeago, Predazzo, Obereggen). Całość ma do zaoferowania ponad 70 kilometrów tras narciarskich (28% tras niebieskich, 56% tras czerwonych, 16% tras czarnych), z czego zdecydowana większość zjazdów jest sztucznie naśnieżanych, nie musimy zatem martwić się, że na stokach zabraknie nam śniegu do jazdy.Trasy obsługuje łącznie około 30 wyciągów.

O jakości tras tego rozłożonego na wysokościach 952-2250 m n.p.m regionu narciarskiego świadczą przede wszystkim oficjalne zawody FIS, które odbywają się tutaj co roku. Rozgrywane są tu także zawody Pucharu Świata (Predazzo) w skokach narciarskich. Val di Fiemme to również dwukrotny gospodarz Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym (w latach 1991 oraz 2003).

Val di Fiemme/Obereggen to także teren przyjazny osobom niepełnosprawnym, w szczególności ośrodek narciarski Alpe Lusia, gdzie niepełnosprawni odnajdą sporo udogodnień, takich jak chociażby specjalnie dostosowane podjazdy pod krzesełka. Dodatkowo każda niepełnosprawna osoba ma swojego prywatnego instruktora ubranego w czerwoną kamizelkę.

Najlepszą bazą wypadową jest nowoczesny ośrodek narciarski Obereggen, którego położenie zapewni nam idealny dostęp do infrastruktury regionu. Jedynym minusem ośrodka jest brak tras dla narciarzy biegowych. Nie powinno to jednak martwić tak bardzo pasjonatów narciarstwa biegowego, bowiem w pobliżu Obereggen znajduje się płaskowyż Nova Ponente, a także Monte san Pietro, na których odnajdą wspaniałe trasy przygotowane specjalnie dla nich. Cała dolina Val di Fiemme ma do zaoferowania około 150 km tras do narciarstwa biegowego, z których 1/3 znajduje się na wysokości od 1600 do 1800 m n.p.m., dzięki czemu można tu jeździć nawet na początku kwietnia.

W Obereggen odnajdziemy także dwie oświetlone trasy, na których możemy jeździć na długo po zapadnięciu zmroku.  Skoro jesteśmy już przy wieczornej jeździe, warto wspomnieć również o 2,5 km oświetlonym torze saneczkowym, który także znajduje się w Obereggen. W całym regionie narciarskim odnajdziemy kilka torów saneczkowych, jednakże tylko ten z Obereggen pozwala na zabawę późnym wieczorem.

Tereny Val di Fiemme/Obereggen to także obszar przyjazny rodzinom z dziećmi, odnajdziemy tu sporą liczbę stoków o delikatnych, szerokich – choć momentami przesadnie płaskich – stokach. Szczególnie zalecanym ośrodkiem dla rodzin jest Alpe Cermis, gdzie czeka na dzieci przepełniona postaciami z bajek nartostrada „Cermislandia”.

Doświadczonym i wymagającym narciarzom powinna się spodobać 2,5 km trasa Zanggenberg, której kąt nachylenia wynosi 58 stopni.

W regionie narciarskim Val di Fiemme/Obereggen nie zapomniano również o snowboardzistach, którzy mogą tu liczyć na szereg atrakcji związanych z ich sportem, m.in.:

 • naturalny halfpipe o długości 120 m nieopodal wyciągu Absam – Meierl (Ski Center Latemar),
 • oświetlony czerwony stok o nazwie Belvedere, przeznaczony tylko dla snowboardzistów. Długość zjazdu wynosi 1,5 kilometra, a różnica poziomów 256 metrów. Trasa czynna trzy razy w tygodniu: wtorki, czwartki oraz soboty (od 20.:30 do 23:00),
 • stok Fraine, który w soboty zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla snowboardzistów.

Po nartach:

Val di Fiemme/Oberregen to miejsce posiadające bogatą ofertę Apres Ski od różnego rodzaju knajpek i dyskotek oferujących swoim gościom zróżnicowaną muzykę, po wspaniałe bary, które oferują zarówno potrawy ze świata, jak i tradycyjne, lokalne dania. Szczególnie warto odwiedzić bar „Tipi” zbudowany na wzór indiańskiego namiotu, jednakże znacznie większy od oryginału.

Drugim takim lokalem wartym odwiedzenia jest znajdująca się na wysokości 2045 m n.p.m. słynna górska chata Ganischgeralm. Miejsce to powstało już w roku 1970 i do tej pory cieszy się ogromną sławą wśród miłośników sportów zimowych.

Val di Fiemme/Oberregen to także miejsce wielu atrakcji niekoniecznie związanych z nartami czy też snowboardem, jak np:

 • kryte lodowiska,
 • lodowisko na jeziorze Lago di Tesero,
 • baseny,
 • mini golf,
 • korty tenisowe,
 • bilard,
 • centra fitness,
 • wędrówki na rakietach śnieżnych (snowshoeing),
 • i wiele innych. 

Autor: Krystian Kuś