Skip to main content

Ski Arena Szrenica

Wyciągi: 8
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
5 3 - - -
Trasy: 7 (12,0 km)
4
1

Trasy od
710
m n.p.m.

Trasy do
1310
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Ski Arena Szrenica - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

2/ 8

Trasy

/ 7

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Cennik karnetów Ski Arena Szrenica
sezonsezon niski
dnidorosłyjuniordzieckodorosłyjuniordziecko
1 13911381
3 355
217
6 666
410
Ski Arena Szrenica
Turystyczna 25a
58-580 Szklarska Poręba
Polska
  Noclegi
  Booking.com

   

  Informacje o ośrodku:

  Szklarska Poręba jest jednym z największych ośrodków narciarskich w polskich Karkonoszach. Amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji 20 wyciągów narciarskich, w tym 6 usytuowanych na stokach górującej nad miastem Szrenicy. Są to wyciągi orczykowe, jeden podzielony na 2 sekcje wyciąg krzesełkowy. Wybudowany w 1962 roku  był wielokrotnie modernizowany i jest w stanie wwieźć na szczyt Szrenicy ponad 1400 osób na godzinę.

   

   

  W 2010 roku do użytku oddano nową kolejkę linową „Karkonosze Express”. Ta „sześcioosobowa kanapa” to najdłuższy i najnowocześniejszy tego typu wyciąg w Polsce.   Jej długość to 2.393 m. Narciarze na górę wjeżdżają w zaledwie osiem i pół minuty.

   

  Dolna stacja wyciągu powstała tuż obok istniejącej I sekcji wyciągu na Szrenicę. Górna stacja zlokalizowana jest nieopodal Świątecznego Kamienia, powyżej rozwidlenia nartostrad Lolobrygida i Śnieżynka. W ciągu godziny na górę wyjeżdża prawie 2 tysiące osób.

   

   

  Na stokach Szrenicy przygotowanych jest 5 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 10 km. Są to nartostrady dla narciarzy o różnym stopniu umiejętności. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

  Najwięcej emocji wytrawnym, dobrym narciarzom gwarantuje trasa zjazdowa FIS tzw. Ściana, której nachylenie stoku wynosi miejscami nawet 50%. Najdłuższa trasa - nartostrada Lolobrygida ma długość ponad 4400 m. Znany, lubiany i raczej łatwy "Puchatek" oferuje nocne jazdy aż do godziny 22:00.

   

   

  Ponad to jest wiele krótszych tras, znajdujących się na stokach pomniejszych górek usytuowanych w samej Szklarskiej Porębie i na trasie w kierunku Jakuszyc (Wiciarka). W sumie na narciarzy przyjeżdżających do Szklarskiej Poręby czeka prawie 20 km nartostrad.

   

  Doskonałe warunki klimatyczne, przyrównywane do tych panujących w Alpach, pozwalają utrzymać się grubej pokrywie śnieżnej nawet do wczesnej wiosny. Północne stoki sprawiają, że na nartach jeździ się tutaj jeszcze w kwietniu i mimo wysokich temperatur oraz  marcowego słońca, śnieg długo jest zmrożony.

   

  W Szklarskiej Porębie śmiało można planować wypoczynek, nie tylko w szczycie sezonu zimowego, ale również pod koniec zimy i wczesną wiosną z gwarancją śniegu. Marcowe szusy mają swoich stałych zwolenników, którzy od lat planują jazdę w promieniach wiosennego słońca. Stoki są dodatkowo dośnieżane, a wiele spośród nich jest również oświetlona, dając możliwość jazdy po zmroku.

  ERROR: Content Element with uid "40282" and type "menu" has no rendering definition!