Skip to main content

Czarna Góra

Wyciągi: 9
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
6 3 - - -
Trasy: 14 (10,64 km)
5
1

Trasy od
780
m n.p.m.

Trasy do
1160
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

5/ 9

Warunki

BRAK DANYCH

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Czarna Góra
Sienna 11
57-550 Stronie Śląskie
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku: Ośrodek "Czarna Góra" to położony w Masywie Śnieżnika najnowocześniejszy kompleks wyciągów i tras zjazdowych, wybudowany w Polsce według najlepszych alpejskich standardów. Łączna długość tras narciarskich, o różnej skali trudności, to przeszło 9200 metrów; w większości sztucznie dośnieżana. Do dyspozycji narciarzy są 3 koleje linowe (w tym 2 i 4-ro osobowe) i 8 wyciągów narciarskich o długości od 74 m. (baby lift) do 1114 m. ( w tym 2 tzw. szybkie) oraz snowpark dla snowboardzistów. W infrastrukturze ośrodka znajduje się również parking na 900 samochodów i liczne punkty gastronomiczne.

  Według badań ankietowych Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej wykonanych w 10 najlepszych stacjach narciarskich w Polsce, nartostrady w ośrodku Czarna Góra zostały najwyżej ocenione pod względem różnorodności oraz ich przygotowania. Ośrodek zdobył również nagrodę "Dolnośląski Klucz Sukcesu", w kategorii "najlepszy ośrodek sportu".

  Latem przybywają tu entuzjaści wędrówek, rowerzyści, w tym amatorzy extremalnych wrażeń jak downhill i paragliding, a przede wszystkim ludzie spragnieni wspaniałych widoków i kontaktów z dziką przyrodą.

  Nasze hasło na lato to "Koleją na Śnieżnik", wspaniała trasa turystyczna dla pieszych i rowerzystów. Główną atrakcją jest przejażdżka koleją krzesełkową o długości 1367 m, na sam szczyt Czarnej Góry. Na szczycie znajduje się wieża widokowa, na którą wstęp jest bezpłatny. Dalej wytyczona, interesująca trasa turystyczna prowadzi do schroniska na hali i na szczyt Śnieżnika (1425 m n.p.m.).

  Odwiedzając nas wiosną można na żywo oglądać Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski.


  Na stronie ośrodka w dziale "warunki pogodowe" można na bieżąco sprawdzić odczyty warunków atmosferycznych ze stacji meteo umieszczonej na górnej stacji kolei linowej.