Ośrodki narciarskie w Kamiennej Górze

Informacje o miejscowości:

Gmina Kamienna Góra znajduje się w południowej części województwa Dolnośląskiego. Jej teren okala ze wszystkich stron miasto Kamienna Góra. Miasto Kamienna Góra nie wchodzi jednak w skład gminy, lecz stanowi odrębną jednostkę podziału terytorialnego gminę miejską. Gmina miejska i wiejska Kamienna Góra wchodzą wespół z gminami Lubawka i Marciszów w skład powiatu Kamiennogórskiego. Po stronie południowej, w odległości zaledwie kilku kilometrów znajduje się granica państwowa z sąsiednim krajem, Republiką Czeską (najbliższe przejście drogowe w Lubawce).

Przeważająca część gminy leży w Kotlinie Kamiennogórskiej, środkiem której płynie rzeka Bóbr, najdłuższy lewostronny dopływ Odry. Gminę otaczają mniejsze pasma Sudetów, w których znajdują się jej granice. Po stronie północnej Rudawy Janowickie, po stronie północno - wschodniej Góry Kamienne (pasmo Czarnego Lasu i Lesistej), od południowego wschodu Zawory. Na południowym zachodzie w granicach gminy leży północna część Gór Kruczych, granica poludniowo - zachodnia w Lasockim Grzbiecie, zaś zachodnia spoczywa na wschodniej granicy Karkonoszy. Najwyższy punkt w gminie to Skalnik (945 m n.p.m.), najniżej położone są łąki poniżej wsi Dębrznik (425 m n.p.m.).

Atrakcyjność Kamiennej Góry podnosi korzystne położenie przy drodze krajowej nr 371 oraz projektowanej autostradzie A-3.

Infrastruktura narciarska:
Talerzykowy wyciąg o dł. 500 m. i różnicy wzniesień 110 m. W obrębie wyciągu istnieje możliwość swobodnego wyboru 3 familijnych nartostrad o łącznej długości 2 km (800 m, 700 m, 500 m) przygotowanych przez ratrak. System tras uzupełnia drugi wyciąg o dł. 450 m. (przewyższenie 110 m), z nartostradą o identycznym parametrach.