#
Skip to main content

Dolina Stubai najlepszym ośrodkiem narciarskim dla rodzin

Autor: |
Stubai (Foto: www.stubai.at)
Stubai (Foto: www.stubai.at)
Stubai (Foto: www.stubai.at)
Stubai (Foto: www.stubai.at)
Stubai (Foto: www.stubai.at)

Dolina Stubai została uznana przez ADAC SkiGuide i portal narciarski www.skigebiete-test.de za najlepszy ośrodek narciarski dla rodzin.

Dolina Stubai
Dolina Stubai to synonim ciekawego, rodzinnego urlopu. Przyjeżdżający tu rodzice nie musza martwić się o odpowiednie zakwaterowanie, wyżywienie, czy opiekę, dzięki której bez obaw będą mogli zostawić dzieci pod okiem wykwalifikowanego insturktora narciarstwa, czy przedszkolanki. W Dolinie Stubai rodziny mogą liczyć także na promocje, obniżki i specjalne oferty, dzięki którym mogą, często całkiem znacznie, obniżyć cenę za pobyt.  

W Dolinie Stubai każdy członek rodziny znajdzie coś odpowiedniego dla siebie: od niebieskich po czarne trasy dla dorosłych, przez specjalne trasy dla rodzin oraz osób starszych, po rozwiązania dla nieco bardziej aktywnej młodzieży, takie jak  park narciarski MOREBOARDS Stubai Zoo, w którym dzięki kicker line (skocznia z kilkoma liniami wybicia różnej wielkości) i beginner line (tor dla początkujących), można ćwiczyć tricki snowboardowe i freestyle.  

Wszystkie te wysiłki zmierzające do zapewnienia jak najlepszej infrastruktury dla rodzin z dziećmi zaowocowały przyznaniem Dolinie Stubai miana najlepszego, prorodzinnego ośrodka narciarskiego w Alpach. Nagroda ta cieszy tym bardziej, że ADAC SkiGuide oraz użytkownicy portalu narciarskiego www.skigebiete-test.de wzięli pod lupę aż 1500 ośrodków.

BIG Family Camp
Będąc w Dolinie Stubai razem z dziećmi warto zatrzymać się w jednym z hoteli będących partnerem ośrodka Big Family Ski Camp, który organizuje profesjonalne kursy dla dzieci i młodzieży. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba martwić się o dowożenie dzieci na kursy. Codziennie rano specjalny bus podjeżdża pod hotel i zawozi młodych narciarzy do obozu usytuowanego przy dolnej stacji lodowca Stubai. Dzięki temu rodzice mogą odpocząć lub swobodnie pozjeżdżać na wybranych trasach, zostawiając swoje pociechy pod opieką wykwalifikowanych instruktorów.

Dzień w takiej szkółce wygląda bardzo ciekawie. Starsze dzieci, które uczą się jeździć na nartach, dzięki specjalnym przywilejom szkółek narciarskich mogą podróżować wyciągami bez konieczności stania w kolejkach. Lekcje odbywają się na stacji Gamsgarten, gdzie znajduje się specjalna, wydzielona trasa szkoleniowa. Do dyspozycji dzieci są takie atrakcje, jak tzw. magiczne dywany, falujące ścieżki, czy śnieżne karuzele, dzięki którym mali adepcji sztuki narciarskiej na pewno nie będą się nudzić. W zajęciach uczestniczą dodatkowi opiekunowie, którzy w razie potrzeby przejmują opiekę nad dzieckiem, pozwalając reszcie kontynuować lekcję. Oprócz opieki dzieciom zapewniane jest także wyżywienie.

Na nudę nie będą także narzekać maluchy przebywające w przedszkolu usytuowanym przy stacji Gamsgarten. W tym otwartym w godzinach 9:00-16:00 ośrodku, organizowane są zajęcia plastyczne, gry i zabawy.

Ronny’s Kinderland play area in the Schlick 2000 ski resort
Specjalną ofertę dla dzieci ma także region Schlick 2000. Na kurs można zapisać swoją pociechę do szkółki narciarskiej Ronny’s Kinderland, która zaliczana jest do jednej z 3 najlepszych szkół narciarstwa w Tyrolu.

Trzymiesięczne i starsze dzieci można zostawić pod profesjonalną opieką w żłobku należącym do szkoły narciarskiej Stubai Ski School, która znajduje się przy stacji Froneben.

Oferta specjalna:

  • Jednym z ważnych udogodnień dla rodzin jest bezpłatny wstęp na wyciągi dla dzieci poniżej 10 roku życia.
  • Goście hoteli i pensjonatów współpracujących z BIG Family Ski Camp upoważnieni są do 10% zniżki na kursy narciarskie organizowane w szkółce w Neustift.

Dodatkowe informacje:
Dolina Stubai oddalona jest o jedyne 20 minut drogi od Innsbrucku (stolica Tyrolu). Można tam bez problemów dotrzeć samochodem, pociągiem, bądź samolotem. Lodowiec Stubai, największy lodowcowy teren narciarski w Austrii, oferuje turystom 110 km stoków narciarskich, które od października do czerwca są stale ośnieżone (lodowiec Stubai został zwycięzcą portalu www.snow-online.de w kategorii “śnieg gwarantowany”).

Doskonale przygotowane stoki czekają również na entuzjastów białego szaleństwa w centrum narciarskim Schlick 2000 w miejscowości Fulpmes, ośrodku przeznaczonym dla rodzin - “Serles Lifts” niedaleko Mieders oraz “Elfer Lift” w Neustift. Dzięki specjalnej ofercie dla rodzin, dzieci poniżej 10. roku życia mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów w towarzystwie rodzica na wszystkich wyciągach w dolinie Stubai.

Wszelkie informację na temat doliny Stubai dostępne są na stronie internetowej www.stubai.at. Informacje na temat noclegów można również znaleźć dzwoniąc pod numer: +43 (0)501881-0 lub wysyłając e-mail na adres: info@stubai.at. Za rezerwacje grupowe odpowiedzialny jest “Stubai Touristik” (numer telefonu: +43 (0)501881-171 lub172; e-mail: stubaitouristik@stubai.at).