Skip to main content

Livigno

Wyciągi: 46
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
26 14 6 - -
Trasy: 78 (115 km)
37
12

Trasy od
1816
m n.p.m.

Trasy do
2900
m n.p.m.

km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Livigno - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Noclegi
Booking.com

Informacje o ośrodku:

Livigno to jeden z najlepiej przygotowanych ośrodków narciarskich w Europie. Niegdyś wioska do której, ze względu na wysokogórskie położenie, można było dotrzeć tylko przez kila miesięcy w roku, dziś dzięki rozbudowanej infrastrukturze narciarskiej i drogowej jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez narciarzy. To włoskie miasteczko otaczają dwa masywy górskie: Mottolino i Carosello praktycznie zawsze nasłonecznione i naśnieżone – warunki narciarskie zatem bardzo dobre.

Ośrodek narciarski oferuje około 115 km tras zjazdowych, w tym prawie połowę czerwonych; jednak zarówno początkujący jak i ambitniejsi narciarze będą mieli wybór dostosowanych do siebie zjazdów. Do dyspozycji narciarzy jest ponad 30 najnowocześniejszych wyciągów. Na stokach znajdują się bary, gdzie można odpocząć i podziwiać widoki.

W szkołach narciarskich znajdą coś dla siebie nie tylko początkujący narciarze, ale także i ci, którzy pod okiem profesjonalistów chcą  nauczyć się jazdy nowym, efektywnym stylem, jakim jest telemark. Również narciarze biegowi, a także początkujący snowbordziści znajdą coś dla siebie. Dla tych, którzy chcieliby spróbować innych śnieżnych atrakcji polecane są wspinaczki po lodzie, jazda skuterem śnieżnym oraz samochodem po lodzie.

Po całodniowych śnieżnych szaleństwach można miło spędzić czas w restauracjach i pubach lub bawić się w dyskotekach do białego rana. Warto wspomnieć, że znajduje się tu strefa wolnocłowa i niezliczona ilość sklepów. Niedaleko kurortu znajdują się również baseny termalne.