Skip to main content

PARK SNOW Donovaly

Wyciągi: 25
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
23 1 1 - -
Trasy: 18 (11,03 km)
4
1

Trasy od
915
m n.p.m.

Trasy do
1360
m n.p.m.

14,1 km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
PARK SNOW Donovaly - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Cennik karnetów Park Snow Donovaly
sezonsezon niski
dnidorosłyjuniordzieckodorosłyjuniordziecko
1 393026352925
3 110
9682------
6 204
177151----
PARK SNOW Donovaly
Pod Magurou 801
976 39 Donovaly
Słowacja
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:

  Donovaly, położone w centralnej części Słowacji, niedaleko Bańskiej Bystrzycy, jest jednym z większych ośrodków sportów zimowych.

  Ośrodek Donovaly położony na pograniczu Wielkiej Fatry, Niżnych Tatr i Starohorskich Wierchów w większości powyżej 1000 i sięgający aż do 1402 m n.p.m. znany jest ze znakomitych warunków do uprawiania narciarstwa i snowboardu.

  Ośrodek charakteryzują znakomite warunki do jazdy na nartach; rewelacyjne trasy slalomowe, zjazdowe, biegowe, coraz bardziej popularne trasy snowboardowe oraz najwyższy standard usług. W Snow Parku Donovaly do dyspozycji Państwa są wypożyczalnie nart, desek snowboardowych, serwis nart, a także szkoły narciarskie dla początkujących.

  Dla gości ośrodka przygotowano ponad 11 km na bieżąco ratrakowanych tras narciarskich, w tym 7 km jest sztucznie zaśnieżane. W ofercie także przejażdżki nocą oraz podziwianie zaśnieżonych stoków z lotu ptaka (loty paralotnią). Dla fanów snowboardowej adrenaliny przeznaczono tereny do freeridingu, skoków, trasy pełne railów i przeszkód. A inne atrakcje tylko czekają...

  Tor saneczkowy

  Po nartach narciarze mogą skosztować wieczornego saneczkowania na Záhradištiu na trasie zjazdowej przy Lomenej pome. Po zakupieniu karnetu, saneczkarze będą mogli korzystać (na takich samych zasadach, jak narciarze) z 4 - osobowej kolejki krzesełkowej Bully Express. Kolejką można będzie (razem z sankami) wyjechać do punktu startowego 800 - metrowej trasy zjazdowej. Sanki - własne, bądź wypożyczone (wypożyczalnia- bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki). Ze względów bezpieczeństwa, saneczkowanie dozwolone jest wyłącznie na wyznaczonym torze, tylko w godzinach jazdy wieczornej – od 17,30 – 21,00. W ciągu dnia, trasa zjazdowa przeznaczona jest dla narciarzy!!!

  Dostęp do Internetu

  Podczas pobytu na Donovaloch jest możliwość korzystania z internetu, na dwóch ogólnodostępnych komputerach, znajdujących się w budynku INFO DONOVALY, s.r.o. (naprzeciwko kościoła). Korzystanie z internetu z użyciem własnego laptopa lub smartfonu jest możliwe dzięki zastosowaniu technologii Wi-Fi. Hot spoty zlokalizowane są w rejonie Pod Magurou – w pobliżu dolnej stacji kolejki TELEMIX Nová hoľa, w DODO Café przy szkole PATTY SKI, w centrum INFO DONOVALY oraz w następujących miejscach zakwaterowania: Športhotel, Penzión Zornička, Penzión Encián i Penzión u Marsa. Liczba punktów dostępowych w rejonie Donovalów będzie sukcesywnie się powiększać. Karty z kodami dostępu do sieci można zakupić w centrum informacyjnym oraz w biurze administracji Ośrodka PARK SNOW Donovaly przy dolnej stacji kolejki na Novą Hoľę.