Skip to main content

Zermatt

Wyciągi: 30
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
6 6 6 7 5
Trasy: 200 ( km)
137
46

Trasy od
1620
m n.p.m.

Trasy do
3899
m n.p.m.

24 km
Trasy biegowe

79 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Zermatt - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Zermatt
Bahnhofplatz 5
CH-3920 Zermatt
Szwajcaria
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:

  Wolna od ruchu samochodowego miejscowość wypoczynkowa położona u stóp najsłynniejszego szczytu w Alpach - Matterhornu. Fascynująca mieszanka górskiej wioski i światowego kurortu gwarantuje różnorodną ofertę wypoczynku. Na Państwa oczekują nowoczesne kolejki górskie, wygodne hotele, przytulne mieszkania wakacyjne i życzliwi gospodarze. Zermatt jest idealnym miejscem zarówno dla miłośników sportu, jak i bardziej spokojnego wypoczynku.

  Sporty zimowe

  Włochy czy Szwajcaria, oto jest pytanie! Około 50 urządzeń transportowych (wyciągi i kolejki) łączą ponad 350 km tras w Cervinii i Zermatt. Dwa kluby dziecięce otwierają przed najmłodszymi świat jazdy na nartach. Ciekawe stoki dla freeridowców, heliskiing i gravity park zapewniają wszystkimi entuzjastom sportów ekstremalnych radość z zimy.

  Zimowe wędrówki

  Wędrówki tradycyjne (ponad 60 km szlaków) i wędrówki w rakietach oenieżnych (kilka szlaków, ponad 15 km tras) są z pewnością przyjemnym sposobem na podziwianie zaśnieżonych krajobrazów.

  Przyjemności

  To, co znają już wtajemniczeni: nigdzie indziej nie ma lepszych chatek dla narciarzy, jak właśnie w Zermatt. Przytulne restauracje oferują trudną do przebicia smakową ofertę gastronomii na stoku.

  Dzieci

  W Zermatt dzieci do 9 roku życia jeżdżą gratis. W przedszkolach zimowych i w towarzystwie wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa jazda na nartach czy zabawy na śniegu sprawiają podwójną radość. Zermatt jest odpowiednim miejscem dla niezapomnianych rodzinnych ferii.