Skip to main content

Saas Fee

Wyciągi: 26
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
15 2 6 2 1
Trasy: (100 km)

Trasy od
1800
m n.p.m.

Trasy do
3600
m n.p.m.

32 km
Trasy biegowe

60 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Saas-Fee - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Saas-Fee
Obere Dorfstrasse 2
CH-3906 Saas Fee
Szwajcaria
  Noclegi
  Booking.com

  Saas Fee

  Dumne czterotysięczniki, lodowce z bliska oraz błękitne niebo - to jest Saas-Fee. Położenie pośrodku najwyższych w Alpach gór nadało tej wolnej od ruchu samochodowego, lodowcowej wiosce nazwę "Perła Alp". Urocze wioski w Dolinie Saas z tradycyjnymi, drewnianymi domami zapraszają na romantyczny wypoczynek zimowy. Wizyta w największej na świecie grocie lodowcowej i w najwyżej położonej restauracji obrotowej na świecie, u stóp lodowca Allalin, to dodatkowe, atrakcyjne punkty pobytu.

  Sporty zimowe

  Położenie na dużej wysokości oraz pobliski lodowiec stanowią absolutną gwarancję śniegu w Dolinie Saas. Na około 150 km tras z pewnością Państwo nie będą się nudzić. Początkujący mogą poćwiczyć w wiosce, freestylowcy w snowparku, a carvingowcy - na szerokich trasach na lodowcu. Warto też wiedzieć, że na nartach można tutaj także jeździć latem. Uwaga, snowboardziści - w lecie na lodowcu budowany jest half-pipe!

  Apres-ski

  Tutaj można się bawić przez całą dobę! Przysiąść po zjazdach w jednym z licznych barów w wiosce i z przyjaciółmi w miłej atmosferze spędzać długie wieczory.

  Saas-Fee/Dolina Saas

  Szczególnie wiele radości zapewniają następujące atrakcje: jazda na sankach na trasie o długości około 11 km, airboard i snowtubing, jazda psimi zaprzęgami, skijöring dla dobrych narciarzy, ponad 50 km dobrze przygotowanych szlaków wędrownych, wspinaczka po lodospadach, wędrówki w rakietach śnieżnych, wędrówki z pochodniami, zimowe przejażdżki bryczką.

  Dzieci

  Dolina Saas jest rajem dla rodzin z dziećmi. Liczne wyciągi narciarskie dla dzieci położone są blisko wioski. W ten sposób unika się męczących podejść i stania w kolejce z dorosłymi. W dziecięcych parkach rozrywki w Saas-Fee nasi najmłodsi goście uczą się jazdy na nartach na wesoło. Szczególnie atrakcyjnym miejscem dla najmłodszych jest "Hohsi- Land" na Kreuzboden.