Skip to main content

Portes du Soleil

Wyciągi: 170
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
86 73 9 2 -
Trasy: 288 (580 km)
101
32

Trasy od
985
m n.p.m.

Trasy do
2254
m n.p.m.

280 km
Trasy biegowe

385 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Portes du Soleil - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Portes du Soleil
Case postale 1429
CH-1873 Val-d'Illiez
Szwajcaria
  Noclegi
  Booking.com

  Pomiędzy Jeziorem Genewskim i Mont Blanc rozciągają się dwa tereny, które ponad państwowymi granicami łączą się w jeden region: Portes du Soleil, czyli Bramy Słońca. Największy na świecie, międzynarodowy region narciarski liczy łącznie 14 miejscowości w Szwajcarii i Francji. Łatwy dojazd (115 km od genewskiego lotniska), szeroki wybór noclegów i romantyczne restauracje na stoku sprawiają, że teren ten jest szczególnie atrakcyjny pod względem wypoczynkowym. A dodatkowo - baseny termalne i wiele możliwości wycieczek.

  Sporty zimowe

  Bramy Słońca, czyli jeden skipass dla prawie 200 kolejek i wyciągów, około 600 km tras o różnym stopniu trudności, snowparki, halfpipe'y, około 300 km zimowych szlaków wędrownych, nocna jazda na nartach, tory lodowe, loty na paralotni czy strzelanie z łuku. Nowością jest sieć zimowych szlaków wędrownych szwajcarsko-francuskich o łącznej długości 64 km. Szczególnie atrakcyjne oferty w marcu i kwietniu.

  Noclegi

  Witamy w hotelach 2 i 3*, pensjonatach, chaletach i mieszkaniach wakacyjnych w Champéry, Champoussin, Les Crosets, Morgins, Torgon, Val-d'Illiez i okolicy. Regionalna centrala rezerwacji pomoże Państwu wyszukać najbardziej atrakcyjne oferty. Pakiety od 269 CHF za dwie noce w 3* hotelu łącznie z międzynarodowym skipassem ważnym 2 dni.

  Dzieci

  Dzieci poniżej 6 roku życia mieszkają w pokoju hotelowym rodziców gratis, 50% zniżki przysługuje dzieciom w wieku 6-12 lat. W kwietniu gratisowy skipass dla dzieci poniżej 12 roku życia. Bramy Słońca to region z największą liczbą parków tematycznych w Szwajcarii.

  Kuchnia

  Warto skorzystać z karnetu gourmet z propozycjami kulinarnych adresów wzdłuż tras zjazdowych.