Skip to main content

Vogel

Wyciągi: 9
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
4 4 - 1 -
Trasy: 17 (22 km)
7
0

Trasy od
569
m n.p.m.

Trasy do
1800
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Vogel mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Žičnice Vogel Bohinj, d.d.
Ukanc 6
4265 Bohinjsko Jezero
Słowenia
Noclegi
Booking.com

Vogel to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Słowenii. Resort, położony na wysokości 1535 metrów n.p.m. i dostępny dzięki kolei linowej, oferuje ponad 22 kilometry tras i fantastyczną panoramę Alp Julijskich z najwyższym szczytem i symbolem Słowenii - Triglavem.  

Położenie: Vogel znajduje się na terenie jedynego parku narodowego Słowenii i jednego z największych terenów chronionych w Alpach - Triglavskiego Parku Narodowego (Triglavski narodni park, TNP). Jego najwyższy szczyt - Triglav położony w samym środku parku ma 2864 m n.p.m. - każdy Słoweniec musi choć raz w życiu się tu wspiąć...

Vogel Winter Wonderland - bo takim sloganem oficjalnie reklamuje się Vogel - to magiczna zimowa kraina, do której droga wprawdzie nie wiedzie przez zwodzony most tylko gondolą, ale widoki już z samego wagoniku, jak najbardziej uprawniają użycie takiej nazwy. Fantastyczna panorama jeziora Bohinj i majestatycznych szczytów Alp z Triglavem w roli głównej po prostu zapiera dech w piersiach.

Sezon narciarski na Voglu trwa od grudnia do połowy kwietnia. Jeździ się tu niemal tylko i wyłącznie, co dziś w Alpach jest niemałą rzadkością, na naturalnym śniegu.

Dla kogo: Vogel to ośrodek dla wszystkich, niezależnie od umiejętności. Znajdziemy tu trasy łatwe i trudne, snowpark i szkółkę dla dzieci. Poszukiwacze wrażeń mogą spróbować  swoich sił w takich dyscyplinach jak airboarding, snow rafting i skitouring. Nawet amatorzy nart biegowych znajdą tu przygotowaną specjalnie dla siebie trasę. Wprawdzie krótką, ale za to z jakimi widokami :)

Fakty i liczby:

  • Wysokość dolnej stacji gondoli: 560 metrów n.p.m.
  • Wysokość górnej stacji gondoli: 1.535 metrów n.p.m. 
  • Wysokość najwyżej położonego wyciągu: 1.800 metrów n.p.m.  
  • Zajmowany obszar: 78 ha
  • Całkowita łączna długość tras zjazdowych: 22.000 m
  • Łączna długość tras łatwych: 9.500 m
  • Łączna długość tras trudnych: 12.500 m
  • Przepustowość ośrodka: 8,911 narciarzy/godzinę