Skip to main content

Soelden

Wyciągi: 34
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
11 14 8 - 1
Trasy: 46 (143,4 km)
15
8

Trasy od
1350
m n.p.m.

Trasy do
3340
m n.p.m.

24,5 km
Trasy biegowe

30 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Sölden - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Sölden
Dorfstraße 115
A-6450 Sölden
Austria
  • Building: 115
Noclegi
Booking.com

Informacje o ośrodku:
Zanim wybierzemy się na wczasy zimowe z pewnością mamy pewne marzenia i wyobrażenia co do możliwości wygodnego, ale zarazem aktywnego spędzenia czasu. Sölden powinno spełnić większość tych  oczekiwań, to w końcu jeden z największych kurortów narciarskich w Austrii. Położone w Tyrolu Sölden to miejsce dla naprawdę wymagających narciarzy i turystów. Dostarczy nie lada atrakcji począwszy od znakomicie przygotowanych stoków, poprzez park wodny czy kąpiele termalne, kończąc na niezmierzonej ilości barów, dyskotek i restauracji otwartych do późnych godzin nocnych.

Trasy zjazdowe:
Sölden oferuje ponad 150 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności w 3 rejonach: Gaislachkogl, Hochsolden oraz na 2 lodowcach Tiefenbach i Rettenbach. Doświadczonym i średniozaawansowanym narciarzom poleca się oczywiście lodowce,  ze szczytów których rozciągają się wspaniałe widoki między innymi na najwyższy szczyt Tyrolu -  Wildspize. Atrakcją i swego rodzaju ciekawostką jest dość długi, bo 165 metrowy, tunel dla narciarzy łączący oba lodowce. Z powrotem można wrócić wydrążoną w lodzie trasą 33. Dla początkujących w sztuce narciarskiej przygotowane są trasy na Hochsolden, gdzie można się dostać gondolą. Wszystkie 3 rejony, co jest dość ważne, połączone są siecią wyciągów krzesełkowych, które obsługują bagatela 68 000 osób na godzinę.

Nie tylko na narty Sölden to nie tylko kurort narciarski, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zamiast wybrać się na lodowiec możemy skorzystać z ogromnego wachlarza usług proponowanych przez popularne centrum rekreacyjne Fraizeit Arena - od relaksujących ziołowych (ale nie tylko) kąpieli, przez masaże, basen (oferta również dla dzieci) po kręgielnie czy strzelnice. W kilkanaście kilometrów oddalonym od Sölden Longenfeld znajdziemy luksusowy kompleks termalny (baseny termalne dostępne zarówno w środku, jak i na zewnątrz – czynne cały rok) i park wodny dla dzieci -  Aqua Dome. Na terenie SPA znajdują się również m.in. hotel, salon odnowy biologicznej, kompleks basenów, sauny. Komu mało może nauczyć się jak zbudować iglo. Lekcje udzielane są w dość nietypowym hotelu składającym się kilku lodowych, w pełni wyposażonych domków znajdujących się w Igloo Village na lodowcu Rottenbach. Sölden to kurort dla narciarzy, którzy lubią aktywnie spędzać czas nie tylko na stoku. Gwarantuje dobrą zabawę również w godzinach wieczornych, kiedy to można ruszyć na podbój niezliczonej wręcz ilości barów, dyskotek, kafejek i restauracji.