Skip to main content

Serfaus-Fiss-Ladis

Wyciągi: 68
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
40 16 11 - 1
Trasy: 105 (198 km)
56
19

Trasy od
1200
m n.p.m.

Trasy do
2828
m n.p.m.

112 km
Trasy biegowe

100 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Serfaus - Fiss - Ladis - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

68/ 68

Trasy

103/ 105

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

Ośrodek czynny dla narciarzy

Zjazd do doliny

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Serfaus - Fiss - Ladis
Gänsackerweg 2
6534 Serfaus
Austria
  Noclegi
  Booking.com

  Położenie:
  Unikalny urlopowy region Serfaus-Fiss-Ladis: zarówno innowacyjny jak i klasyczny w swoim stylu, jest położony na wysokości 1200-1400 metrów nad doliną Inn w Tyrolu, na płaskowyżu pośród zabytkowych, bogatych w alpejską kulturę krajobrazów. 2000 godzin słońca każdego roku sprawia, że Serfaus, Fiss i Ladis są trzema najbardziej nasłonecznionymi miejscami w Tyrolu.

  Aktywność:
  Doskonała lokalizacja dla sportów zimowych, otoczona kompleksem Samnaun oraz Otztal Alps. Hotele wellness oferują usługi najlepszej jakości, SPA, baseny oraz wiele innych zabiegów upiększających i relaksacyjnych. Serfaus-Fiss-Ladis jest prawdziwym rajem dla rodzin : podczas gdy dzieci znajdują się pod opieką specjalnie szkolonych pracowników w przedszkolu czy żłobku, rodzice mogą doskonalić swoje umiejętności narciarskie i snowboardowe lub na przykład odkrywać wspaniałe widoki na pieszych wycieczkach.

  Zimą:
  Narciarstwo alpejskie, biegowe, łyżwiarstwo, wycieczki narciarskie, freestyle na nartach i snowboardzie, saneczkarstwo, curling, zjazdy na pontonach, wspinaczka, przejażdżki saniami w śnieżnej scenerii, narciarstwo telemarkowe, carving, kolarstwo górskie – i wszystkie inne rodzaje zabaw i sportów zimowych.

  Trasy i śnieg:
  Starannie utrzymane trasy; nocne stoki, stoki do carvingu, szybkie trasy z pomiarem prędkości, stoki z muldami, stałe tory wyścigowe, regularnie utrzymywane trasy do narciarstwa biegowego o różnych poziomach trudności, tory saneczkowe oraz dziecięce stoki; Fun Areas zarówno dla początkujących, zaawansowanych jak i całej rodziny, Bag Jump (ogromna dmuchana poduszka, dzięki której można ćwiczyć skoki), „Boarderclub” oraz Snowpark Fiss-Ladis, rynny (raile) i pofalowane trasy w Fiss, około stu kilometrów zimowych szlaków turystycznych. Gwarantowany opad śniegu: od grudnia do późnego kwietnia (1200 - 2800 metrów).

  Gondolki i wyciągi Serfaus-Fiss-Ladis:

  • około 70 różnych rodzajów transportu (gondolek, wyciągów krzesełkowych, orczyków, „magicznych dywanów” i metro)
  • Pojemność: 90 000 osób na godzinę; wagoniki kolejek o wysokim standardzie technologicznym

  Opieka nad dziećmi: Opieka nad dzieckiem: przez cały dzień, pół dnia, tylko wieczorami Żłobek Murmli na dolnej stacji w Serfaus dla dzieci w wieku od 0 do 5 lat; przedszkole Bertas przy dolnej stacji w Fiss dla dzieci od 3 miesięcy

  • Kinderschneealm w Serfaus: Kursy dla dzieci w wieku 3 i więcej; pierwszy w Europie system kolejek Murmli dla dzieci; Murmli Trail- multimedialne trasy dla dzieci; Bear  Run – pełna przygód trasa dla całej rodziny; Murmli Park, Dinowald – las dinozaurów, zoo, dziecięce restauracje, Almpromenade – zimowy szlak turystyczny z wieloma historycznymi ciekawostkami.
  • Bertas Kinderland w Fiss-Ladis: Kursy dla dzieci w wieku 3 lat i więcej, restauracja dla dzieci, Bertas Kinder-Planet; indyjska wioska, Fiss Cave World – świat jaskiń; Bertas Wood of Sounds (las dźwięków); Bertas Kids Funpark, Bertas Teaching Trail, namiot zabaw, Sonnenburg- rodzinna restauracja pełna przygód, wraz z Bertas Ski TV (transmisje na żywo ze szkółek narciarskich dla dzieci).

  Serfaus, Austria – Rodzinne ferie zimowe Serfaus jest ośrodkiem w regionie narciarskim Serfaus-Fiss-Ladis. Z najwyższym szczytem na wysokości 2820 metrów, wspaniałym kompleksem wypoczynkowym, idealnymi warunkami dla średniozaawansowanych narciarzy oraz jednym z najlepszych programów narciarskich dla dzieci –Serfaus to resort zimowy z najwyższej półki. System kolejek jest dokładnie dopracowany, dzięki czemu można jeździć na długie dystanse, w każdym kierunku. W Serfaus rodzinne zjeżdżanie na nartach jest świetną zabawą, a obszar wokół restauracji Komperdell (jeden z najlepszych w Alpach) posiada dedykowane tematyczne trasy, wyciągi narciarskie typu “magic carpet” (magiczne dywany – idealne dla najmłodszych bo nie trzeba się wpinać do orczyka czy wsiadać na krzesełka) oraz specjalne dziecięce restauracje.

  Zimowe ferie w Serfaus – zjazdy na trasach & OFF-ROAD Jeśli chodzi o rodzinne ferie w Alpach, Serfaus nie ma sobie równych. Wszystkie atrakcje narciarskie oraz specjalne udogodnienia na trasach dla dzieci są wprost niezrównane!Dla tych jednak, którzy szukają rozrywki poza szerokimi trasami, Serfaus-Fiss-Ladis jest również doskonałym wyborem. Wysokość, teren oraz rozmiar tego ośrodka spełnią oczekiwania najbardziej wymagających. System wyciągów w Serfaus sięga daleko w głąb obszaru Serfaus-Fiss-Ladis, z przeciwnego kierunku możliwe jest dostanie się do Fiss i dalej do Ladis. Serfaus oferuje, oprócz średniej trudności tras, także tereny (wraz wyciągami) poza trasami tzw. „off-piste”, które dzięki dużej wysokości są zawsze doskonale naśnieżone.Obszar ciągnący się od Pezid aż na sam dół doliny jest idealnym rozwiązaniem dla zjazdów poza wyznaczonymi trasami. Serfaus jest stylowym ośrodkiem, który oprócz doskonałego przygotowania stoków posiada rozbudowaną linię metra na całym swoim obszarze.