Skip to main content

Obergurgl-Hochgurgl

Wyciągi: 25
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
9 6 10 - -
Trasy: 46 (112,0 km)
11
9

Trasy od
1793
m n.p.m.

Trasy do
3030
m n.p.m.

24 km
Trasy biegowe

30 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Obergurgl - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

20/ 25

Trasy

50/ 46

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

Ośrodek czynny dla narciarzy

Zjazd do doliny

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Obergurgl
Gurglerstraße 118
A-6456 Obergurgl-Hochgurgl
Austria
  • Building: 118
Noclegi
Booking.com

Informacje o ośrodku: Obergurgl-Hochgurgl to ostatni region narciarski zaliczany do doliny Ötztal. Mimo iż zamyka on dolinę, wielu narciarzy twierdzi, że właśnie dopiero tam zaczyna się prawdziwy raj dla narciarzy. Obergurgl-Hochgurgl to połączenie ośrodków narciarskich znajdujących na terenie trzech miast:

  • Obergurgl,
  • Hochgurgl,
  • Untergurgl.

 

Między ośrodkami kursuje darmowy Skibus, zaś ze względu na ich wysokie położenie ośrodków (1800-3080 m n.p.m.) możemy być pewni, że od listopada aż do maja będziemy mieli idealne warunki śniegowe. W Obergurgl-Hochgurgl znajdziemy łącznie 110 km tras narciarskich (Hochgurgl – 54 km, Obergurgl – 56 km). Podział tras według poziomu trudności jest następujący:

  • niebieskie 35 km,
  • czerwone 55 km,
  • czarne 20 km.

 

Dla początkujących narciarzy zalecane są trasy w Obergurgl, szczególnie Gaisberglift, Übungslift, Mahdstuhllift. Zaś zaawansowanym szczególnie powinny przypaść do gustu trasy: Festkogl oraz Schermerspitze w Hochgurgl. Niewątpliwie największą atrakcją w Obergurgl jest szczyt Hohe Mut (2670 m), na którym w 2008 roku wybudowano nowoczesny wyciąg gondolowy, a także wytyczono nową trasę zjazdową. Jednakże trasa ta nadaje się tylko dla prawdziwych śmiałków, jest pełna muld i wymaga od narciarzy bardzo dużych umiejętności. Na Hohe Mut znajduje się również restauracja, z tarasu której roztacza się wspaniały widok na szczyty Hochfirst (3405 m) oraz Hohe Wilde (3480 m). Co ciekawe, prawie wszystkie trasy prowadzą pod noclegi. Jest to naprawdę wygodne, szczególnie po całym dniu jazdy na nartach. Zjazdy obsługiwane są łącznie przez 24 wyciągi, a ich przepustowość wynosi 40 000 os./h. Warto dodać, że ze względu na wysoką jakość, urządzenia te otrzymały tytuł „Top Quality Skiing”. Snowboardzistów na pewno ucieszy fakt, że na terenie Hochgurgl znajduje się funpark, a w nim: halfpipe (120 m na Wurmkogl), quarterpipe. Jednak nie tylko Hochgurgl może się szczycić atrakcjami dla snowboardzistów, bowiem funpark znajduje się również w Obergurgl. W funparku tym odnajdziemy halfpipe ze skoczniami. Podsumowując, region narciarski Obergurgl-Hochgurgl urzeka przede wszystkim swoim kameralnym klimatem oraz wspaniałymi widokami. Ośrodki dysponują wysokiej klasy nowoczesnymi wyciągami, a także trasami, które gwarantują świetną zabawę zarówno początkującym, jak i zaawansowanym miłośnikom szaleństwa na białym puchu. Autor: Krystian Kuś