Skip to main content

Koessen

Wyciągi: 12
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
8 3 1 - -
Trasy: 17 (22,7 km)
6
2

Trasy od
589
m n.p.m.

Trasy do
1750
m n.p.m.

252,5 km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Kössen - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Kössen
Thurnbichl 47
A-6345 Kössen
Austria
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku: Region narciarski Kaiserwinkl-Kössen znajduje się w malowniczym Tyrolu nieopodal granicy austriacko-niemieckiej. Kössen uznawany za rodzinny ośrodek to miejsce stworzone z myślą zarówno o początkujących narciarzach, jak i tych bardziej zaawansowanych. Ośrodek położony jest na wysokościach 589-1700 m n.p.m. Działa w nim łącznie 10 wyciągów:

  • 8 orczykowych,
  • 3 krzesełkowych,
  • 1 kolejka linowa.

   

  W Kaiserwinkl-Kössen narciarze mają do dyspozycji łącznie 30 km tras zjazdowych (niebieskie 12 km, czerwone 14 km, czarne 4 km). Dla początkujących najlepiej sprawdzają się zjazdy wytyczone na zboczu Unterberghorn (1800 m n.p.m.) Na szczególną uwagę zasługuje trasa „Familienabfahrt”, która jest bardzo łatwa, a zarazem urozmaicona. Unterberghorn nie zawiedzie również średniozaawansowanych narciarzy, albowiem odnajdą oni tam 3 czerwone zjazdy: Almabfahrt – 2000 m długości, Unterhöhstätt – 2000 m oraz Brandlabfahrt – 1200 m. Najlepsi narciarze mogą spróbować swoich sił na dwóch czarnych trasach: „Die Schwarze” oraz „Diridissima”. Łączna długość obu tras wynosi 4 km. Jeśli jednak ktoś dalej będzie czuł się niespełniony, powinien wybrać się na najtrudniejszy zjazd z Unterberghorn przez Scheibenwald do doliny. Trasa ma 4000 m długości, zaś różnica poziomów wynosi 600 m.Największą atrakcją ośrodka są jednak trasy do narciarstwa biegowego, których łączna długość sięga tutaj aż 80 km. To właśnie one sprawiają, że region jest najbardziej lubianym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego w Austrii. Co roku, w lutym, odbywają się w tym miejscu popularne zawody „Koasa”. Są to wyścigi narciarzy biegowych, w których bierze udział około 2000 zawodników. Ośrodek dysponuje dużą ilością atrakcji pozanarciarskich, a są to m.in.:

  • kursy jazdy na snowbike,
  • wędrówki z pochodniami do Ottenalm,
  • nocna jazda na sankach,
  • jazda na łyżwach po jeziorze Walchsee,
  • odpoczynek w strefie Wellness,
  • wędrówki w rakietach śnieżnych,
  • restauracje i puby z regionalnym jedzeniem.

   

  To tylko kilka spośród wielu atrakcji Après Ski, jakie swoim gościom, ma do zaoferowania ośrodek Kaiserwinkl-Kössen. Autor: Krystian Kuś