Skip to main content

Brixen im Thale (SkiWelt)

Wyciągi: 90
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
39 34 17 - -
Trasy: 222 (288 km)
88
11

Trasy od
620
m n.p.m.

Trasy do
1957
m n.p.m.

83,2 km
Trasy biegowe

23 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Brixen - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

12/ 90

Trasy

18/ 222

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

Ośrodek czynny dla narciarzy

Zjazd do doliny

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Brixen
Dorf 84
A-6306 Söll
Austria
  Noclegi
  Booking.com

   

  Informacje o ośrodku:

   

  Największy połączony ośrodek narciarski Austrii, ponad 90 kolejek i wyciągów, 250 km fantastycznych tras i ponad 70 schronisk i restauracji. 14 Miejscowości :Brixen im Thale, Ellmau, Going, Scheffau, Söll, Itter, Hopfgarten, Kelchsau and Westendorf, Angath, Angerberg, Kirchbichl, Mariastein and Wörgl są usytuowane w sercu Kitzbühelskich Alp. Razem tworzą "SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental" – największy ośrodek narciarski Austrii.

   

  Odpowiedni stok na wszelkie upodobania: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental z pewnym śniegiem, jest bez wątpienia największym połączonym ośrodkiem narciarskim w Austrii o międzynarodowej renomie. Ponad 90 wyciągów i 250 km tras, w tym ponad dwie trzecie dośnieżanych, to gwarancją śnieżnej i udanej zimy. Zgodnie z wielkimi hasłami czeka na Was wielka oferta tras - szerokie stoki rodzinne i trudne trasy z muldami, słoneczne stoki do jazdy carvingowej i 6 km zjazdy w dziewiczym puchu, odcinki zawodnicze i trasy do jazdy rekreacyjnej. Niesamowicie ekscytujące są także rundy po 'Best of SkiWelt': runda po trasach Salve, Kaiser i Westendorf pozwala poznać najlepszą część oferty SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental i pokonać, prawie niezauważalnie całe 12.000 m i za każdym razem prawie 4.000 m różnicy wysokości. Snowboardziści mogą ćwiczyć nowe sztuczki w funparkach, w Boarders Playground w Westendorf, funparkach w Ellmau i w Kelchsau oraz na bajkowych stokach do freeride z naturalnymi uskokami. Obojętnie czy na jednej czy dwóch deskach: różnorodność tras jest równie niesamowita co ilość schronisk: jest ponad 70 możliwości zrobienia sobie przerwy w schronisku, a więc taki wypad czeka średnio co 3,5 km.

  Od sezonu 2005/2006 istnieje bezpośrednie połączenie między SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental i Kitzbühel/Kirchberg. Kursujący wahadłowo autobus wypełnia "lukę" na odcinku od dolnej stacji kolejki 'Ki-West' do Kirchberger Pengelsteinbahn. Dzięki temu nasi goście mają do dyspozycji 150 wyciagów i setki kilometrów tras, na których spełnią się ich narciarskie marzenia.

   

  Nowość w sezonie 2006/2007: 6-osobowy wyciąg krzesełkowy z podgrzewanym siedzeniem "Tanzbodenbahn' zastąpił dotychczasowy orczyk.