Skip to main content

Berwang

Wyciągi: 12
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
8 3 1 - -
Trasy: 36 (36,0 km)
11
2

Trasy od
1100
m n.p.m.

Trasy do
1750
m n.p.m.

110 km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Berwang - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Noclegi
Booking.com

 

Berwang to jeden z siedmiu ośrodków narciarskich należących do tyrolskiego centrum sportów zimowych Zugspitz Arena. Jest to niewielki ośrodek, który swoim gościom ma do zaoferowania ok. 36 km zjazdów.

 

Zdecydowanie przeważają tutaj trasy niebieskie, których łączna długość wynosi 25 km. Drugie w kolejności są trasy czerwone (9,7 km). Najmniej jest zjazdów dla zaawansowanych narciarzy, odnajdą oni w Berwang raptem 1,5 km czarnych zjazdów. Taka proporcja zjazdów sprawia, iż ośrodek jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi oraz początkujących narciarzy. Na pewno mniej zadowoleni będą żądni wyzwań wprawieni narciarze.

 

Za rodzinami z dziećmi przemawiają także przygotowane specjalnie dla nich szkółki narciarskie oraz stok.

 

W znajdującym się na wysokościach 1067-1750 m n.p.m. ośrodku działa łącznie 12 wyciągów (8 orczykowych, 3 krzesełkowe oraz 1 gondola).

 

Również fani narciarstwa biegowego znajdą w Berwang coś dla siebie. W ośrodku bowiem znajduje się łącznie 27 km tras biegowych (22 km średnich, 5 km trudnych), zaś najwyżej wytyczoną jest trasa 4-kilometrowa trasa Bärenbad.

 

Specjalnie dla tych, którym całodniowa rozrywka nie wystarczy, ośrodek przygotował oświetloną trasę narciarską oraz tor saneczkowy. Oświetlono także trasę do narciarstwa biegowego.

 

Ośrodek zapewnił także inne, dodatkowe rozrywki, a są to:

 

  • curling,
  • jazda na łyżwach,
  • kulig z zaprzęgiem konnym,
  • wspinaczka lodowa,
  • zimowe szlaki wędrowne (25 km),
  • fitness,
  • basen,
  • oraz tobogganing.

 

 

Również nienajgorsza jest oferta Aprés ski, mimo iż nie mamy co liczyć na jakieś wielkomiejskie dyskoteki, ośrodek ma do zaoferowania około 30 restauracji, 4 chatki narciarskie oraz 7 barów.

 

Jeśli znudzi się już nam zabawa w Berwang, możemy wybrać się na któryś z pozostałych sześciu ośrodków w Zugspitz Arena, gdzie obowiązuje ten sam karnet. Jedynym problemem może okazać się transport, bowiem ośrodki nie są połączone ze sobą wyciągami, dlatego pozostaje nam transport samochodowy bądź przejażdżka darmowym skibussem.

 

Autor: Krystian Kuś