Skip to main content

Bergbahnen Langes Lermoos Biberwier

Wyciągi: 19
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
10 6 3 - -
Trasy: 22 (38,3 km)
8
3

Trasy od

m n.p.m.

Trasy do

m n.p.m.

220 km
Trasy biegowe

25 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Bergbahnen Langes Lermoos Biberwier - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

4/ 19

Trasy

0/ 22

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

Ośrodek czynny tylko dla turystów

Zjazd do doliny

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Bergbahnen Langes Lermoos Biberwier
Noclegi
Booking.com

Informacje o ośrodku: Bergbahnen Langes Lermoos Biberwier to jeden z ośrodków wchodzących w skład całkiem sporego regionu narciarskiego, jakim jest Zugspitz Arena. Jak sama nazwa wskazuje, Zugspitz Arena znajduje się u podnóża największego niemieckiego szczytu Zugspitz (2962 m n.p.m), jednakże region mieści się jeszcze w Tyrolu i należy on do austriackich kompleksów narciarskich. W Zugspitz Arena do dyspozycji jest łącznie ponad 100 km tras zjazdowych, a wszystkie znajdują się na wysokościach od 1000-2900 m n.p.m. We wszystkich ośrodkach wchodzących w skład Zugspitz Arena obowiązuje wspólny skipass. Jedynym minusem jest fakt, że chcąc przemieścić się z jednego ośrodka do drugiego, musimy wsiąść w samochód bądź bezpłatny Skubis, dlatego też warto wyposażyć się w rozkład jazdy busów, zaraz po przyjeździe do ośrodka. Zugspitz Arena tworzą następujące tereny:

  • Bergbahnen Langes Lermoos Biberwier,
  • Ehrwalder Alm
  • Berwang-Bichlbach.

 

Skupmy się na pierwszym z wyżej wymienionych ośrodków, bowiem to on jest perełką regionu. Ośrodek Bergbahnen Langes Lermoos Biberwier położony jest na stokach ponad miastem, znajdującym się w centrum doliny miasteczkiem Lermoos. W ośrodku przyjdzie nam poszaleć na wysokościach od 1000-2120 m n.p.m., na trasach o łącznej długości 33 km: 16 km łatwych, 14 km średnich, 3 km trudne. Jak więc widzimy, ośrodek nadaje się zarówno dla początkujących, jak i wprawionych narciarzy. Ci pierwsi powinni wybrać się na Familienabfahrt. Jest to kombinacja czterech niebieskich (łatwych) tras, która liczy sobie aż 8 km długości! Bardziej zaawansowanym narciarzom zaleca się czerwone trasy: Panoramaabfahrt oraz Almabfahrt Lermoos. Warto również nadmienić, iż pierwsza z nich (Panoramaabfahrt) uchodzi za jedną z najlepszych w regionie, a co za tym idzie grzechem by było nie skorzystać i choć raz się nie przejechać, będąc na miejscu.Najlepsi narciarze, niebojący się wyzwań, mogą wybrać się na najtrudniejszą trasę w ośrodku, jaką niewątpliwie jest Kanonenabfahrt . Zjazd ma 5 km długości, różnica poziomów 1000 m. W ośrodku spotkamy się również z takimi atrakcjami, jak:

  • 25 km zimowych szlaków turystycznych,
  • przejażdżki psimi zaprzęgami,
  • 3 km tor saneczkowy (w środy nocna jazda na sankach).

 

Na terenie ośrodka działa również wiele bardzo dobrych restauracji, w tym jedna należąca do rodziców słynnej narciarki alpejskiej Nicole Hosp, medalistki olimpijskiej z Turynu. Autor: Krystian Kuś