Skip to main content

Szczyrk – noclegi dla narciarzy! Przegląd najlepszych propozycji dla miłośników białej jazdy

Autor: |
freepik.com
freepik.com

Zima za pasem. Rozglądasz się za idealną miejscówkę, w której spędzisz wyjątkowy czas podczas ferii zimowych? Szukasz noclegów w okolicy stoków narciarskich, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Jeśli przynajmniej na jedno z pytań odpowiesz twierdząco, to znaczy, że miejscem godnym Twojej uwagi powinien być Szczyrk! Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Szczyrk – noclegi przy wyciągu Skrzyczne

Szczyrk to wyjątkowe miasto. Znajdziesz tam malownicze krajobrazy, lokalną kulturę i sztukę oraz smaczną kuchnię i jedne z najlepszych stoków narciarskich w regonie! Położony w dolinie potoku Żylica, razem z rozrzuconymi na zboczach okolicznych gór przysiółkami, rozpościera się pomiędzy szczytami Klimczoka, Skrzycznego, Beskidu i Kotarza.

Miasto rokrocznie partycypuje w organizacji Tygodnia Kultury Beskidzkiej, który przypada zazwyczaj w sezonie wakacyjnym, na przełomie lipca i sierpnia. Słynie jednak przede wszystkim z tego, iż jest jednym z największych w Polsce centrów narciarskich.

W Szczyrku oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się aż 47 kilometrów tras zjazdowych. Większość z nich jest oświetlana oraz sztucznie naśnieżana w okresie niesprzyjających warunków pogodowych dla narciarzy. Okoliczne ośrodki narciarskie obsługują rekordową liczbę 25 kolejek i wyciągów.

Jednym z nich jest chętnie odwiedzany przez amatorów białego szaleństwa, Szczyrk Mountain Resort, zarządzający infrastrukturą na północnych zboczach Małego Skrzycznego. Dzięki współpracy z innymi ośrodkami takimi jak Beskid Sport Arena oraz z Centralnym Ośrodkiem Sportu narciarze mogą liczyć na udogodnienie w postaci wspólnego skipassu, umożliwiającego im szusowanie po ponad 40 kilometrach tras.

Nocleg w tym rejonie pozwoli Ci, bez zbędnego pośpiechu i trudności, dotrzeć na stok o każdej porze dnia. Komfortowe apartamenty i noclegi w Szczyrku znajdziesz na noclegi.renters.pl.

Szczyrk – noclegi z basenem – rozgrzewająca rozrywka w mroźne dni

Nowoczesne apartamenty położone w Szczyrku i jego okolicy kuszą estetycznymi wnętrzami, kompleksowym wyposażeniem, ułatwiającym funkcjonowanie podczas pobytu poza domem oraz szeregiem dodatkowych udogodnień, udostępnianych gościom bezpłatnie lub za wniesieniem dodatkowej, często symbolicznej dopłaty.

Jednym z nich jest opcja wynajęcia lokalu z dostępem do ogrzewanego basenu czy jacuzzi. Relaks w wodzie z pewnością przyniesie ukojenie i odprężenie po całym dniu, powracającym ze stoków turystom.

Szczyrk – wybrać noclegi z wyżywieniem czy bez?

Rozważając opcję najmu lokalu z wyżywieniem, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakim pakietem jesteśmy zainteresowani. Część turystów rezygnuje z dodatkowo płatnego wyżywienia, narzekając na wysoki koszt, monotonię oraz ubogie menu bądź nieodpowiednio dobrane godziny serwowania posiłków.

Niektórzy natomiast chętnie korzystają jedynie z opcji wliczonego w cenę śniadania. Niewątpliwie, możliwość skorzystania z oferty cateringowej to duży atut obiektów noclegowych. Oszczędzamy bowiem w ten sposób przede wszystkim czas, a nierzadko również pieniądze.

Coraz częściej na swoich talerzach znajdziemy tam zbilansowane, różnorodne i zdrowe posiłki, pełne warzyw i owoców, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym podniebieniom.

Bez względu na to, czy jesteś początkujący, czy na nartach „zjadłeś zęby”, Szczyrk to idealne miejsce na zimowy wypoczynek. Spokojna, kameralna atmosfera. Malownicze tereny. I co najważniejsze – dobrze, a nawet bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura narciarska. Przekonaj się osobiście i zaplanuj pobyt w Beskidach, korzystając z oferty Renters.pl!

Artykuł sponsorwany

 

freepik.com freepik.com