Skip to main content

Zima w Trentino - nowości 2016 2017.

Autor: |
Val di Fassa (foto: F. Modica)
Val di Fassa (foto: F. Modica)

Doskonale przygotowane trasy, instalacje niedoścignione pod względem bezpieczeństwa i zdolności transportowych - każdy narciarz, bez względu na doświadczenie, znajdzie tu, czego szuka. Bogata oferta propozycji wakacyjnych dla rodzin i miłośników sportu w najbardziej renomowanych ośrodkach, a także w równie atrakcyjnych, choć mniej znanych miejscowościach. Ujmująca gościnność, doskonała jakość usług i oferty gastronomicznej dają niezliczone możliwości rozkoszowania się autentycznym włoskim stylem w oprawie gór wpisanych w poczet Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Za mniej więcej dziesięć tygodni, o ile nie zawiedzie pogoda, Trydent i Górna Adyga na powrót zapełnią się narciarzami, łyżwiarzami, miłośnikami rakiet śnieżnych, wędrówek pieszych, krajobrazów, tras i szlaków biegnących przez malownicze zakątki trydenckich Dolomitów. Oferta przygotowana dla narciarzy skupia się na dwóch dużych karuzelach - Dolomiti Superski oraz Skirama Dolomiti Adamello Brenta, w których koncentruje się najlepsza jakość technologii instalacyjnych oraz nowe, rozliczne propozycje na nadchodzący sezon zimowy.

<content>19112</content>

Dolomiti Superski – kompresorium, do którego należy Val di Fassa, Moena-Tre Valli, Val di Fiemme i San Martino di Castrozza-Passo Rolle – powraca z nowymi atrakcjami. Nowa, niezwykle szybka i zaawansowana technologicznie trasa “Volata” w Val di Fassa biegnąca od Col Margherita do Passo San Pellegrino, co daje 2 350 metrów długości i 631 metrów różnicy poziomów. To nie jedyna nowość w arenie narciarskiej Alpe Lusia-San Pellegrino: na zboczu Bellamonte Castelir zostanie oddana do użytku kolejka kabinowa, o niskim stopniu ingerencji w naturalne warunki krajobrazowe - Castelir-Morea, obsługująca trzy stacje (dolną, środkową i górną). Nie zabraknie również nowych propozycji w arenie narciarskiej Latemar, od strony Obereggen.

W Skirama Dolomiti-Adamello Brenta, do której należą stacje narciarskie Madonna di Campiglio i Pinzolo w Val Rendena, Folgarida-Marilleva, Peio, Passo del Tonale w Val di Sole, Andalo-Fai della Paganella, Monte Bondone i Folgaria-Lavarone-Luserna, nowości dotyczą przede wszystkim stacji w Peio, gdzie na Boże Narodzenie nastąpi uroczyste otwarcie nowego poczwórnego wyciągu krzesełkowego “Saroden”, obsługującego dwa nowe czerwone szlaki - “Saroden”, o długości około kilometra i różnicy poziomów wynoszącej ponad 300 m, oraz “Beverina”, o długości 650 metrów i różnicy poziomów 150 m. W Pejo Fonti szykuje się otwarcie Pejo SnowParku, o powierzchni 9 000 m2. W stacji Folgarida-Marilleva zostanie poszerzona trasa Malghette, powstanie połączenie z areną narciarską w Madonna di Campiglio, a w Passo Tonale na wysokości 2700 m, przy środkowej stacji nowego wyciągu kabinowego Presena, przybywający będą mogli korzystać z nowego schroniska Capanna Presena.

<content>40736</content>

Trentino zostało już niemal zalane przez snowbordzistów i freestylerów. Kto chce zmierzyć swe siły uprawiając halfpipe, rail, box, kicker, jump, i boardercross, nie znajdzie lepszego miejsca. Czeka tu bowiem 25 snowparków, każdy doskonale wyposażony i obsługiwany przez instalacje wyciągowe, z pętlami dostosowanymi do różnych poziomów zaawansowania, a także z bogatą ofertą zawodów.

Między San Martino di Castrozza, Dolomitami Fassa a przełęczą Passo Tonale, renomowanymi ośrodkami dla miłośników freeride, powietrze wypełniają emocje i puszysty mroźny śnieg. Co istotne, gospodarze ponad wszystko stawiają bezpieczeństwo, na co dowodem jest chociażby inicjatywa #weridesafe oraz ogólny poziom takich wydarzeń, jak King of Dolomites, rozgrywających się u stóp łańcucha Pale. Kto szuka wyjątkowych wrażeń, w czasie nadchodzącej zimy ponownie będzie mógł oddawać się przyjemnościom nocnego narciarstwa w świetle ogromnych reflektorów lub w blasku wschodzącego słońca, w ramach spotkań Trentino Ski Sunrise.

Na fanów narciarstwa biegowego czeka SuperNordicSkipass, jedna karta dająca wstęp do 17 ośrodków, z których dwanaście leży w różnych turystycznych ośrodkach na terenie region trydenckiego. Na stronie www.supernordicskipass.it można śledzić w czasie rzeczywistym stan szlaków, dane o temperaturze i wilgotności, a także obraz transmitowany przez kamery rozmieszczone na stokach.

Odwiedzający cenią sobie coraz bardziej usługę Fly Ski Shuttle, z którą region powraca także w sezonie zimowym 2016/2017, w każdy weekend, począwszy od 10 grudnia aż do 2 kwietnia, na trasach z lotnisk w Weronie, Bergamo i Wenecji, do głównych zimowych destynacji Trydentu. Rezerwacji można dokonywać on-line na stronie internetowej www.flyskishuttle.com.

Coraz bardziej stechnologizowane ferie zimowe splatają się w Dolomitach z zachwycającą przyrodą, ujmującą widowiskowymi krajobrazami i zjawiskami naturalnymi. Jednak widać wyraźnie, że nie tylko przyroda przyciąga tu rzesze turystów. Sukces oferty Trydentu (89 793 przyjazdów i 587 859 odwiedzających z Polski w ubiegłym sezonie zimowym) polega na umiejętnie skomponowanej ofercie, spełniającej szczególne oczekiwania gości, obejmującej propozycje pobytów rodzinnych, relaksacyjnych, aktywnych, kulturalnych, w strukturach znajdujących się w najbardziej renomowanych stacjach narciarskich, a także w równie atrakcyjnych, choć mniej znanych miejscowościach. Zarówno w jedynych, jak i w drugich turyści mogą korzystać z pełni wysokiej jakości usług i infrastruktury, poznając, czym jest prawdziwy Italian Style, na który składają się atmosfera hoteli, après ski w schroniskach i w dolinach, niezliczone okazje zabawy i zakupów, jakość oferty gastronomicznej, zarówno w luksusowych restauracjach, jak i w małych schroniskach przy trasach zjazdowych.

Val di Fassa (foto: F. Modica) Val di Fassa (foto: F. Modica)
Zima na Paganelli - Andalo (foto: D. Lira) Zima na Paganelli - Andalo (foto: D. Lira)
Schronisko zimą w Val di Fassa (foto: F. Modica) Schronisko zimą w Val di Fassa (foto: F. Modica)