#
Skip to main content

Włochy: dziś dowiemy się czy stoki narciarskie ruszą 18 stycznia 2021

Autor: |
Włochy: czy stoki zostaną otwarte 18 stycznia 2021?

Dziś (13 01 2021) ogłoszone zostanie nowe rozporządzenie rządu w Rzymie regulujące zasady życia podczas pandemii.

Zainteresowanych wyjazdami do Włoch zachęcamy do uważnego śledzenia naszej strony.

Sytuacja we Włoszech jest zła, krzywa zakażeń rośnie i nie zanosi się na poprawę sytuacji w najbliższym czasie. Pojawiają się wnioski o przedłużenie stanu wyjątkowego do lipca.

Co najmniej 10 regionów zagrożonych jest wejściem od poniedziałku do „strefy pomarańczowej”, co skutkuje między innymi zakazem otwierania barów i restauracji.

Nowe kryteria klasyfikacji zostały przekazane władzom regionalnym w ubiegły poniedziałek. Dziś zostanie podjęta ostateczna decyzja o wysokości progów wskaźnika RT.

Nie jest wykluczone, że autonomiczne władze prowincji wprowadzą własne regulacje dotyczące działania ośrodków narciarskich.

Zapowiada to między innymi prezydent Autonomicznej Prowincji Bolzano, Arno Kompatscher, który na konferencji prasowej powiedział:

"Mieszkańcy prowincji Bolzano będą mogli korzystać z wyciągów, jesteśmy w żółtej strefie, ale jesteśmy gotowi zamknąć wszystko, jeśli dane się pogorszą”.

Można się spodziewać powrotu zakazu przemieszczania się pomiędzy regionami, co spowoduje, że nawet w wypadku otwarcia wyciągów korzystać z nich będą mogli jedynie lokalni mieszkańcy.