#
Skip to main content

Ponowne otwarcie Mölltaler Gletscher – sezon wiosenny na lodowcu zaczyna się w maju

Autor: |
Mölltaler Gletscher (fot. TMR)

Dobre wieści dla narciarzy nadchodzą z austriackiej Karyntii. Ośrodek narciarski Mölltaler Gletscher popularny wśród narciarzy rekreacyjnych i klubów narciarskich, ponownie otwiera swoje podwoje.  Na stokach czekają na narciarzy ponad 3 metry śniegu.
 

Mölltaler Gletscher na jedynym lodowcu w Karyntii wznowi swoją działalność już 22 maja 2021 roku, kiedy to ośrodek otworzy swoje bramy zarówno dla narciarzy rekreacyjnych, jak i dla profesjonalnych klubów sportowych. Ponowne otwarcie ośrodka jest reakcją na zapowiadane łagodzenie obostrzeń przeciwpandemicznych, zwłaszcza dotyczących możliwości zakwaterowania i innych usług, które są kluczowe dla gości przybywających z daleka. „Dziś mamy na lodowcowych stokach 3 metry śniegu, co w połączeniu ze stabilną pogodą gwarantuje fantastyczne warunki narciarskie. Postaramy się tak dostosować działalność ośrodka, aby w jak największym stopniu zaspokoić oczekiwania narciarzy i zapewnić im wspaniałe doznania z jazdy na nartach przez wiele kolejnych tygodni. Miłośnicy turystyki pieszej także mogą nacieszyć się wspaniałymi widokami na okoliczne trzytysięczniki, lub po prostu delektować się kawą na tarasie panoramicznej restauracji Eissee,“ - powiedział Max Gottfried, dyrektor ośrodka. Narciarze będą mieli do dyspozycji

 

  • kolejkę linowo-terenową Mölltaler Gletscher Express,
  • gondolę Gondelbahn Eissee,
  • 6-osobową kanapę Gletscher Jet lub 2-osobową kanapę w zależności od aktualnych warunków śniegowych.
  • Otwarte będą trasy Schareck 1, 2, 3.

 
Ważna informacja dotyczy również posiadaczy karnetu sezonowego – Sprytna Sezonówka PREMIUM 2020/21, którego ważność wygasa 9.5.2021. Już tylko do 30 kwietnia 2021 r. można wykorzystać kupon, dzięki któremu ważność Sezonówki zostanie przesunięta na sezon zimowy 2021/22. Kupon dostępny jest na koncie Gopass. Już od 22 maja 2021 r. będzie można szusować na lodowcu w Karyntii ze Sprytną Sezonówką PREMIUM 2021/22.


Ofertę przeniesienia ważności Sezonówek otrzymali również posiadacze lokalnych Sprytnych Sezonówek: Jasna & Tatry Wysokie, Szpindlerowy Młyn oraz Szczyrk 2020/21. Po uiszczeniu dopłaty w zależności od ilości dni spędzonych na nartach w minionym sezonie zimowym, także mogą otrzymać Sprytną Sezonówkę PREMIUM 2021/22, która obowiązuje we wszystkich ośrodkach TMR w Austrii, na Słowacji, w Czechach i Polsce.
 
Do 30 czerwca 2021 r. obowiązuje w ośrodku Mölltaler Gletscher sezonowy TopSkiPass 2020/21 Kärnten/OstTirol.  
 
Ośrodek narciarski, lokale gastronomiczne oraz obiekty noclegowe dla klubów sportowych będą funkcjonowały zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami. Przyjeżdżając do ośrodka z innych krajów należy zapoznać się z aktualnie obowiązującymi warunkami wjazdu na teren Austrii oraz przekraczania granic poszczególnych krajów.