Skip to main content

Zuberec – Milotin

Wyciągi: 4
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
4 - - - -
Trasy: 3 (3,05 km)
2
0

Trasy od
730
m n.p.m.

Trasy do
1030
m n.p.m.

32 km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Zuberec - Milotin - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Zuberec - Milotin
Milotínská 446
027 32 Zuberec
Słowacja
  Noclegi
  Booking.com

  Pragniesz zabrać rodzinę na zimowy wypoczynek, a nie wiesz gdzie? Nic prostszego, weź ich do Zuberec/Milotín, a zapewnisz im niezapomniane emocje do końca życia! Ośrodek narciarski znajduje się 300 m od centrum malowniczego miasteczka Zuberec.

  Narciarski raj dla początkujących

  Ten położony 730 - 1030 m n.p.m. ośrodek jest nie lada gratką dla początkujących narciarzy, a także rodzin z dziećmi. Wszystko dzięki trasom dla początkujących, których tutaj nie brakuje. Do dyspozycji mamy trasy czerwone i zieloną o łącznej długości około 2 km, a także wyciągi zapewniające przepustowość około 2500 os./h. Dodatkowo na terenie ośrodka znajdują się szkółki narciarskie oraz specjalne trasy dla dzieci, gdzie można wspólnie z pociechami potrenować jazdę na nartach.

  Dzięki połączeniu z ośrodkiem Zuberec - Janovky narciarze mają dostęp do prawie 5 dodatkowych km tras o różnym stopniu trudności.

  Zapadł zmrok, co dalej?

  Lubisz sobie dłużej pospać, jednakże boisz się, że zmarnujesz czas, jaki mógłbyś wykorzystać na jazdę? Bez obaw! Dzięki oświetleniu, znajdującym się na całej długości wszystkich tras, możesz szaleć do woli również do godz. 21:00.

  Dodatkowe atrakcje

  Prócz tradycyjnej jazdy na nartach, Milotín oferuje również i inne atrakcje. Możemy do nich zaliczyć chociażby biegi narciarskie na starannie przygotowanych trasach biegowych, które dzięki połączeniu z trasami w innych miejscowościach mają długość przekraczającą 30 km! Zuberec nie zawiedzie również miłośników zabytków, bowiem 3 km od niego znajduje się Muzeum Wsi Orawskiej (Múzeum oravskej dediny), które to uznawane jest za jedno z najładniejszych muzeów architektury ludowej w Europie. Wybudowany w XV wieku późnogotycki kościół z pięknym cmentarzem oraz  działający młyn wodny to tylko niektóre z atrakcji, jakie można zobaczyć w skansenie. Dodatkowo Zuberec jest miastem, w którym cały czas tętni życie, a co za tym idzie, odbywa się tam dużo imprez, zarówno tych kulturowych, jak i sportowych.

  W oficjalnej 5-stopniowej kategoryzacji ośrodków Zrzeszenia Słowackich Kolei Linowych i Wyciągów, Zuberec/Milotín uzyskał maksymalną ocenę.

  Autor: Krystian Kuś