Skip to main content

Strbske Pleso

Wyciągi: 8
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
5 3 - - -
Trasy: 12 (9 km)
5

Trasy od
1360
m n.p.m.

Trasy do
1825
m n.p.m.

26,5 km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Štrbské Pleso - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Štrbské Pleso
Vysoké Tatry
059 85 Štrbské Pleso
Słowacja
  Noclegi
  Booking.com

  STRBSKE PLESO

  Štrbské Pleso (1351 – 1840 m n.p.m.)  znany i atrakcyjny ośrodek narciarski leży nad jeziorem o tej samej nazwie, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Štrbské Pleso jest jedną z kilku miejscowości, które tworzą kompleks o nazwie Vysoké Tatry, a do którego należy m.in. Tatrzańska Łomnica i Stary Smokowiec. Te trzy miejscowości są połączone tatrzańską kolejką wąskotorową i obowiązuje na nie jeden skipass.

  Štrbské Pleso jest sławnym i głównym ośrodkiem klasycznych dyscyplin narciarskich, biegów i skoków. W 1970 r. było miejscem Mistrzostw Świata w Dyscyplinach Sportowych. Corocznie odbywają się tu zawody o Puchar Europy i Puchar Świata FIS oraz liczne imprezy i zawody na śniegu.

  Ośrodek stale rozwija swoją ofertę stoków oraz wyciągów. Łącznie stacja oferuje około 10 km tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Obsługują je kolejki krzesełkowe i wyciągi orczykowe, o łącznej przepustowości powyżej 6 tys. osób/godz. Szczyrbskie Jezioro, jako najwyżej położona miejscowość pod Tatrami posiada znakomite warunki do uprawiania narciarstwa biegowego – ma do dyspozycji będzie prawie 30 km przygotowanych tras biegowych.

  Po Štrbskim Plesie, na trasie od dworca kolejowego do ośrodka narciarskiego, kursuje bezpłatny turystyczny eko-pociąg, który cieszy się dużym powodzeniem. Podobny rozwozi narciarzy także w Tatrzańskiej Łomnicy.

  Po całodziennym szusowaniu, czy też chodzeniu po górach, warto skorzystać z kąpieli w gorącej termalnej wodzie leczniczej w najbardziej znanym słowackim parku rodzinnej rozrywki TATRALANDIA (www.tatralandia.sk). Ci, którzy posiadają kilkudniowy skipass, a nie wyjeździli danego dnia, mogą w ramach rekompensaty skorzystać z całodniowego wejścia do tego parku. Nowością kompleksu jest strefa Tropical Paradise z temperaturą 30 st. C. oraz czterema basenami, w tym basenem do nurkowania z możliwością podziwiania egzotycznych ryb.