Skip to main content

Tale - Areal sportov

Wyciągi: 7
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
7 - - - -
Trasy: 5 (2,8 km)
3
1

Trasy od
660
m n.p.m.

Trasy do
870
m n.p.m.

4 km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Tale - Areal sportov - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Tale - Areal sportov
Tále 100 Horná Lehota
977 01 Brezno
Słowacja
  Noclegi
  Booking.com

  Opis ośrodka

  Znajdujący się w regionie Tatry Niskie, słowacki ośrodek narciarski Tále Ski, Golf & Hotel Resort to wspaniałe miejsce do spędzenia wolnego czasu wraz z rodziną. Nieważne czy jesteś seniorem, osobą w średnim wieku czy też młodzikiem, w Tále Ski, Golf & Hotel Resort na pewno znajdziesz coś dla siebie. Ośrodek ma do zaoferowania trasy o różnym stopniu trudności. Trasy obsługują wyciągi orczykowe, które w przeciągu godziny są w stanie obsłużyć ponad 4000 osób. Trasy posiadają certyfikat Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), co daje pewność, że są to trasy wysokiej jakości. Stacja podstawowa ośrodka położona jest na wysokości 660 m n.p.m., zaś najwyżej położony punkt ośrodka znajduje się na wysokości 870 m n.p.m., a co za tym idzie całkowita różnica wzniesień wynosi 210 m. Dla tych, którzy chcieliby wieczorami pojeździć na nartach, ośrodek ma do zaoferowania oświetlony odcinek trasy. Dla zwolenników jazdy na „jednej desce” przygotowano specjalny snowboard park z możliwością wykorzystania BorderCross.

  Tále Ski, Golf & Hotel Resort jest wspaniałym miejscem również dla ludzi, którzy dopiero chcieliby się nauczyć jazdy na nartach, a wszystko dzięki znajdującym się na terenie ośrodka szkółkom narciarskim. Dodatkowo ośrodek dysponuje trasami biegowymi o łącznej długości około 4 km. W ośrodku odnajdziemy również inne atrakcje, niekoniecznie związane ze sportami zimowymi. Należą do nich:

  • basen kryty,
  • tenis stołowy,
  • regularnie organizowane dyskoteki.

  W odległości 300 metrów od ośrodka znajdują się darmowe parkingi, zaś po samym ośrodku kursuje skibus, który również jest bezpłatny.