Skip to main content

Szwajcaria Bałtowska

Wyciągi: 3
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
2 1 - - -
Trasy: 5 (2,22 km)
0
0

Trasy od
148
m n.p.m.

Trasy do
218
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Szwajcaria Bałtowska
Bałtów 8a
27-423 Bałtów
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Stacja narciarska „Szwajcaria Bałtowska” to najlepszy ośrodek narciarski w województwie świętokrzyskim. Wchodzi w skład największego w Polsce, całorocznego kompleksu turystycznego. Jesteśmy największym kompleksem sportów zimowych położonym od stolicy. Szwajcaria Bałtowska to idealne miejsce na weekendowy wypad, wyjazd na ferie oraz na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach i snowboardzie.

  Ośrodek wyposażony jest w najnowocześniejszą infrastrukturę techniczną w postaci systemu sztucznego naśnieżania i odwadniania, a jego oświetlenie pozwoli na wydłużenie czasu korzystania z zimowych atrakcji do późnych godzin nocnych. Systematyczne ratrakowanie tras zapewnia komfort jazdy nawet najbardziej wymagającym narciarzom.

   

  • sześć (niebieskich) tras narciarskich o łącznej długości 2500 metrów,
  • 4-osobowa kolej linowa krzesełkowa o przepustowości 2400 os./godz.,
  • dwa nowoczesne wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 1500 os./godz.,
  • dwa wyciągi o długości 100 m każdy – szkółka narciarska,
  • szkółka narciarska i snowboardowa,
  • wypożyczalnia sprzętu.

   

  Pod stokiem znajduje się bogato wyposażona wypożyczalnia sprzętu - Szwajcaria Bałtowska należy do sieci WINTERGROUP – pierwszego podmiotu zrzeszającego najlepsze wypożyczalnie w Polsce. Jesteśmy pierwszym, oddalonym od wysokich gór punktem tej sieci.

  Bałtowska wypożyczalnia została w tym roku wyposażona w 700 nowych kompletów nart firmy Elan i Völkl oraz 200 nowych desek snowboardowych firmy Burton. Wypożyczalnia w Szwajcarii Bałtowskiej ma obecnie 6 punktów wydawania nart i jeden punkt serwisowy. Z pewnością znacznie usprawni to pracę i pozwoli uniknąć kolejek. W Bałtowie znajduje się wygodna baza noclegowa, duży parking dla aut oraz punkt gastronomiczny „Zajazd Przystocze”. Codziennie szef kuchni poleca soczyste mięsa, chrupiące warzywa, sycące zupy i grzane piwo. Współpracujemy bezpośrednio z producentem wędlin PUBLIMA LIPSKO i z największym w regionie hurtownikiem wędlin PUBLIMA Sp. j. Tym samym gwarantujemy doskonałą jakość serwowanych wyrobów.

  Przed Zajazdem palą się ogniska, wokół których zbierają się amatorzy samodzielnie przygotowanych pieczonych kiełbasek.Dla komfortu narciarzy kolejny punkt gastronomiczny znajduje się tuż obok rollercoastera.

  Inne atrakcje Bałtowa zimą - kuligi dzienne oraz w godzinach wieczornych z pochodniami. Te ostatnie w szczególności pozostawiają niezapomniane wrażenie, które na długo pozostaje we wspomnieniach uczestników. W ramach kuligu zapewniamy miły wypoczynek na świeżym powietrzu, niepowtarzalne walory krajobrazowe, wyjątkową atmosferę oraz wielką przygodę dla dzieci i dorosłych. Trasa kuligu i menu są dostosowane do potrzeb grup.

  Wioska św. Mikołaja - od 6.12 do końca zimy rodziny mogą odwiedzić wioskę i skorzystać z wielu atrakcji i zabaw, które przygotowaliśmy. Zapraszamy na narty w świętokrzyskie.