Skip to main content

Plejsy

Wyciągi:
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
5 - - - -
Trasy: 11 (8,95 km)
4
4

Trasy od
470
m n.p.m.

Trasy do
912
m n.p.m.

15 km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Relax Center Plejsy - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Relax Center Plejsy
Cintorínska 3
053 42 Krompachy
Słowacja
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:

  Tradycja jazdy na nartach na Plejsach sięga do roku 1952. Ośrodek rozpościera się na północnych zboczach Szczytu Krompaszskiego (1 025m), 2 km od miasta Krompachy i 70 km od Tatr Wysokich.

  Ośrodek Relax Center Plejsy znajduje się na wysokości 470 - 912m nad poziomem morza. Zadowoleni będą zarówno narciarze najbardziej wymagający, jak też początkujący oraz dzieci.

  Ośrodek był w ciągu ostatnich lat rozbudowany. Jego komfort i możliwości wykorzystania wyraźnie się podniosły tak, że centrum zostało dzięki temu zatwierdzone jako oficjalny Ośrodek Przygotowawczy Reprezentacji Słowackiej. Międzynarodowa Federacja Narciarska homologowała trasy na slalom, slalom gigant i slalom super gigant. Plejsy już gościły kilka zawodów Pucharu Europejskiego.

  Goście ośrodka mają do dyspozycji nartostrady o różnym stopniu trudności, restaurację, ski serwis, wypożyczalnię nart, kącik dla dzieci i inne usługi dla narciarzy. Cały teren jest sztucznie naśnieżany i utrzymywany co umożliwia przedłużenie sezonu aż do miesięcy wiosennych, kiedy to już większość ośrodków sportów zimowych na Słowacji ukończyła swoją działalność.

  Plejsy w liczbach: 

  przeciętna grubość warstwy śnieżnej: 80cm, przeciętna temperatura powietrza w zimie: -6 °C, w lecie: 16 °C, przeciętna długość sezonu: 123 dni, wysokość nad poziomem morza: 470 - 912m