Skip to main content

Stożek

Wyciągi: 3
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
2 1 - - -
Trasy: 7 (2,6 km)
2
3

Trasy od
720
m n.p.m.

Trasy do
960
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Stożek - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

1/ 3

Warunki

Śnieg od

0 cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Stożek
Zjazdowa 11
43-460 Wisła
Polska
  Noclegi
  Booking.com

   

  Informacje o ośrodku: Stożek jest jednym z najpopularniejszych szczytów Beskidu Śląskiego.

  DOJAZD: w ciągu ostatnich lat dojazd do ośrodka zdecydowanie się poprawił, przy drodze dojazdowej przygotowano nowe parkingi (najbliższy 250 metrów od ośrodka). Osoby mające zarezerwowane noclegi na Stożku mogą podjechać samochodem pod sam ośrodek (zalecane opony zimowe, oraz po opadach łańcuchy). Z niżej położonych parkingów można podejść do ośrodka pieszo lub wyjechać saniami. Dla snowboardzistów przygotowano snowpark z railami oraz skoczniami, snowpark jest bezpłatny.

   

  Od 1993 roku dział w ON Stożek rewelacyjny,a zarazem prosty sposób zmierzenia własnych umiejętności narciarskich. Na specjalnie przygotowanym i zabezpieczonym odcinku trasy zjazdowej wytyczyliśmy slalom gigant z elektronicznym pomiarem czasu. Każdy chętny może spróbować startu w slalomie. Pomiar czasu uruchamia się automatycznie, a własny wynik przejazdu odczytujemy na dużej tablicy w rejonie mety. Trasy:

  Dla dzieci i początkujących narciarzy i snowboardzistów proponujemy jazdę na talerzyku umiejscowionym na dolnej polanie.

  Zaawansowanych narciarzy zapraszamy na wyciąg krzesełkowy, z którego mamy do wyboru trasę czerwoną (tzw ścianka), trasę czarną (ESO), oraz niebieską nartostradę przez las.