Skip to main content

Soszów

Wyciągi: 5
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
4 1 - - -
Trasy: 3 (5,6 km)
2
1

Trasy od
610
m n.p.m.

Trasy do
870
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Soszów - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

0/ 5

Trasy

/ 3

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Soszów
Cieślarów 30
43-460 Wisła - Jawornik
  Noclegi
  Booking.com

   

  Informacje o ośrodku: Stacja narciarska Soszów znajduje się w pięknym otoczeniu Beskidu Śląskiego. Jest to bardzo popularne miejsce wśród narciarzy i snowboardzistów. Tereny narciarskie znajdują się przy drodze do Ustronia. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest 4-osobowa kolej krzesełkowa, która ma długość 815 m, a jej przepustowość wynosi 2400 osób/h. Ponadto działają tutaj 4 wyciągi orczykowe. Po wjeździe koleją krzesełkową, możemy od razu skorzystać z podwójnego wyciągu orczykowego (600 m) i wjechać na sam szczyt. Do dyspozycji są także trzy wyciągi talerzykowe o długościach 805 m, 130 m i 230 m. Przygotowanych jest 6 tras zjazdowych, tak więc każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Ci bardziej zaawansowani narciarze i snowboardziści powinni skorzystać z trasy czerwonej, która ma długość 900 m, bądź z trasy czarnej o długości 200 m.

  Dla osób mniej zaawansowanych osób przygotowane są trasy niebieskie, mające odpowiednio 1900 m i 1300 m. Nie będą poszkodowani również ci początkujący narciarze, ponieważ dla nich przewidziane są trasy zielone, o długościach 650 m i 690 m. Na terenie ośrodka znajduje się szkoła narciarska „Nova”, która od 1994 roku posiada licencję Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN. Prowadzone są tutaj różnego rodzaju szkolenia, kursy, a najmłodsi mogą skorzystać z przedszkola.

  Dla tych, którzy nie mają własnego sprzętu, przygotowana jest wypożyczalnia. Można także skorzystać z serwisu narciarskiego czy sklepu. Po szaleństwach na stoku można odpocząć w kilku punktach gastronomicznych, które znajdują się pobliżu. Do dyspozycji gości są także odpowiednio przygotowane miejsca noclegowe i parking. Na szczycie Soszowa Wielkiego znajduje się schronisko górskie, które jest jednym z najstarszych w Beskidzie Śląskim.  Na stoku narciarskim rozgrywane są także różne zawody, m.in. o Puchar Soszowa i Burmistrza Miasta Wisła czy Amatorska Liga Narciarstwa Alpejskiego. Autor: Agnieszka Nowak