Skip to main content

Czantoria

Wyciągi: 5
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
4 1 - - -
Trasy: 2 (4,5 km)
1
0

Trasy od
390
m n.p.m.

Trasy do
850
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

1/ 5

Warunki

BRAK DANYCH

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Czantoria
3 Maja 130
43-450 Ustroń
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku: Kolej Linowa na Czantorię została wybudowana w latach 1965-1967 i oddana do użytkowania szerokim rzeszom turystów w październiku 1967r. W latach 1991-1994 została zmodernizowana, czego rezultatem była zwiększona zdolność przewozowa. Jednak najważniejszą i najbardziej kosztowną inwestycją w dziejach Czantorii była wymiana kolejki linowej na czteroosobową uruchomiona w grudniu 2006 roku. Szybka, nowoczesna kolej linowa w niespełna 6 minut zabiera miłośników sportów zimowych na wysokość 851m n.p.m.  mogą wjechać na górną stacje czteroosobowymi kanapami. Nie zmarzną, bo kolej jest dwukrotnie szybsza od starej.  Kolejka w ciągu godziny jest w stanie wywieźć 2 tys. osób. Długość trasy kolejki wynosi 1,6 km. Łatwiej jest też wsiąść i wysiąść, bo na początku i na końcu trasy kanapy zwalniają do pół metra na sekundę.

   

  Opis tras zjazdowych

   

  Główna, czerwona trasa (nr 1) to gratka dla dobrze jeżdżących narciarzy. Gwarantuje 2 – kilometrową ciekawą jazdę, najpierw szeroką polaną, potem przez las. Kto słabiej sobie radzi, powinien zachować ostrożność, zwłaszcza na stromej ściance w górnej partii trasy. Przed kilkoma sezonami trasę odpowiednio wyprofilowano, dzięki czemu jest znacznie bezpieczniejsza.

   

  Trasa niebieska (nr 2) to atrakcja dla wszystkich którzy lubią zróżnicowane przejazdy. Licząca 2,6 km trasa zjazdowa wiedzie szeroką polaną ponad 600m (Faturka), a następnie przez las długą nartostradą. Trasa niebieska kończy się  przy dolnej stacji kolei linowej.