Skip to main content

Złoty Groń

Wyciągi: 3
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
2 1 - - -
Trasy: 4 (2,67 km)
2
0

Trasy od
550
m n.p.m.

Trasy do
700
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Złoty Groń - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

/ 3

Trasy

/ 4

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Cennik karnetów Złoty Groń
sezonsezon niski
dnidorosłyjuniordzieckodorosłyjuniordziecko
1 145120120
3 370
310310
6 680
520520
Złoty Groń
Istebna Zaolzie 1628
43-470 Istebna
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:

  Ośrodek narciarski „Złoty Groń” znajduje się w miejscowości Istebna, w dorzeczu Olzy. Panuje tu wyjątkowy mikroklimat, który utrzymuje śnieg od listopada do kwietnia. Dla miłośników sportów zimowych przygotowane są trasy o różnym stopniu trudności. Mamy tutaj 4 trasy: czerwoną o długości 850 m, niebieską o długości 990 m, niebieską z odcinkiem czerwonym o długości 500 m i niebieską o długości 290 m.

  Trasy są sztucznie naśnieżane i oświetlone. Na sam szczyt wwiezie nas nowoczesna 6-osobowa kolej linowa wyprzęgana o długości 800 m i przepustowości 2400 osób/h. Dodatkowo możemy także skorzystać z wyciągu teleskopowego o długości 290 m i przepustowości 900 osób/h. Dla dzieci przygotowany jest Park Śnieżny Białego Misia, a w nim bezpłatny wyciąg „Nartusek” o długości 40 m oraz trasa zjazdowa o tej samej długości. Najmłodsi mogą także skorzystać z wielu specjalnie przygotowanych dla nich zajęć i zabaw. Na terenie ośrodka znajduje się licencjonowana szkoła narciarska i snowboardowa, gdzie można skorzystać ze szkoleń indywidualnych czy grupowych. Na tych, którzy lubią rywalizację czeka trening sportowy ze slalomem. Snowboardziści mogą się uczyć zarówno jazdy sportowej, jak i freestyle. Znajduje się tutaj także wypożyczalnia sprzętu i serwis narciarsko-snowboardowy, tak więc nie trzeba obawiać się o brak wyposażenia.

  Ośrodek „Złoty Groń” posiada bogate zaplecze gastronomiczne, tak więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Mamy tutaj „Szałas drewniany”, gdzie zasmakujemy tradycyjnej kuchni, a także „Jurtę Mongolską”, gdzie serwowane są karkówki i kiełbasy na wiele sposobów. Jest także „Bar Empiro” i „Naleśnikarnia pod chmurką”.

  Autor: Agnieszka Nowak