Skip to main content

Dolomity Ski Dolina - Bytom

Wyciągi: 3
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
3 - - - -
Trasy: 3 (0,7 km)
1
0

Trasy od
300
m n.p.m.

Trasy do
340
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

0/ 3

Trasy

/ 3

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Dolomity Sportowa Dolina Bytom
Blachówka 94
41-906 Bytom
Polska
  • Building: 286
Noclegi
Booking.com

Informacje o ośrodku:

DOLOMITY SPORTOWA DOLINA to ośrodek wyjątkowy pod wieloma względami. Wybitnie korzystna pod względem przyrodniczym lokalizacja ośrodka - dolina otoczona lasami, oraz korzyści zdrowotne związane z zalegającą wokół i w kilku miejscach wciąż odkrytą skałą dolomitową (stąd zwyczajowa nazwa okolic - Dolomity) pozwalała jeszcze kilka lat temu planować na tym terenie budowę sanatorium, z myślą o leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych i zwiększeniu odporności organizmu.

Utrzymujący się w dolinie mikroklimat polegający na obniżeniu średniej temperatury w stosunku do otaczającego terenu o 2 stopnie C pozwala na dłuższe utrzymywanie się śniegu i stwarza lepsze możliwości do jego wytwarzania. Także słońce sprzyja Sportowej Dolinie. Z wieloletnich obserwacji wynika, że w rejonie Suchej Góry dużo rzadziej niż w innych częściach kraju pada deszcz, a słońce częściej świeci. Sąsiedztwo rezerwatu leśnego "SEGIET", stanowiska geologicznego, tylko podnosi walory lokalizacyjne DSD.

Możesz u nas poszaleć na GÓRZE WRAŻEŃ na trzech trasach narciarskich: ZIMOWEJ, LETNIEJ, w PARKU MISTRZÓW o łącznej długości 700m i o zróżnicowanym stopniu trudności. Ponieważ trasy były budowane od podstaw według projektu, posiadają najlepsze i najbezpieczniejsze parametry techniczne wzorowane na alpejskich nartostradach. Dzięki ich dużej szerokości na szczycie 50m, u podstawy 70m, świetnie nadają się do testowania nart karwingowych i desek snowboardowych. Nartostrady obsługiwane są przez trzy wyciągi narciarskie renomowanej firmy TATRAPOMA o łącznej przepustowości 2000 osób na godzinę. Przy minusowych temperaturach naśnieżamy. Do tego celu zamontowaliśmy najnowocześniejsze armaty śniegowe szwedzkiej firmy LENKO. Ich maksymalne moce produkcyjne to 200 metrów sześciennych śniegu na godzinę. O nasz komfort zadba ratrak, który minimum dwa razy dziennie wyrównuje trasy.

A teraz uwaga - na jednej z nartostrad możemy jeździć przez cały rok! Dzięki super nowoczesnym specjalnym Holenderskim matom plastikowym możemy cieszyć się tym najpopularniejszym sportem zimowym przez 365 dni w roku. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii do produkcji zamontowanych u nas mat, można na nich stosować wszystkie techniki jazdy na nartach i snowboardzie, a odczucia nasze niewiele będą się różniły od odczuć jakie mamy jeżdżąc po tradycyjnym śniegu. Takie sztucznie przygotowane trasy charakteryzują się tym, że dużo łatwiej można się na nich nauczyć jeździć i dużo szybciej poprawia się dotychczasową technikę jazdy. Wiąże się to z brakiem takich utrudnień jak trawersy, skarpy, zróżnicowane podłoże, wystające kamienie (tak częste w tradycyjnych ośrodkach narciarskich).

  • Kasa +48 32 286 01 74
  • Instruktorzy+48 604 283 158

Infrastruktura narciarskia i snowboardowa:

  • snowpark TAK
  • skibus TAK
  • Wyciąg dla dzieci TAK
  • Pomiar czasu TAK

Po nartach:

  • Tor saneczkowy TAK
  • Zimowe Spacery TAK