Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla

Trasy i wyciagi

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
3
1
0
0
Trasy razem: 5 / 3760
3
2
0
2910
850
0
Nocna jazda:
Ilość tras:
5
Dlugość tras:
3760 km

Mapa tras w Dwóch Dolinach Muszyna - Wierchomla

Warunki narciarskie w ośrodku

Dwie Doliny - Muszyna Wierchomla

Pokrywa śnieguTemperaturaWarunkiStatusCzynne wyciągiPogoda
maxminminmax
Dwie Doliny Aktualizacja: 2020-03-23 12:00
cm---- cm-2°C-2°C0

Kamery online


Cennik karnetów

Sezonwysoki**niski**
Czas1 h1 dzień3 dni6 dni1 h1 dzień3 dni6 dni
Normalny/Ulgowy--N*U*NUNU--NUNUNU
Sortuj
Wierchomla - Dwie Doliny 2019/2020507565225190355300

Informacje o ośrodku:

Stacja narciarska „Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla” położona jest w Beskidach, 12 km od Piwnicznej - Zdroju. Wyciągi zlokalizowane są na zboczach otaczających Wierchomlę Małą, nad którą wznosi się szczyt Pusta Wielka (1062 m. n.p.m.). Zimą 2007/2008 trasy narciarskie połączyły Wierchomlę z Muszyną - na wszystkich dziesięciu wyciągach będzie można jeździć na ten sam karnet (15 km tras).

Dobre warunki narciarskie stacja zawdzięcza specyficznym warunkom klimatycznym - śnieg utrzymuje się tutaj długo (od listopada do kwietnia), a temperatura jest o 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach.Baza noclegowa samej Wierchomli to prawie 4 000 miejsc noclegowych w domkach alpejskich stacji i prywatnych kwaterach oraz ponad 200 miejsc noclegowych w trzygwiazdkowym hotelu „Wierchomla SKI & SPA Resort”. W hotelu można skorzystać z salonu SPA, z krytego basenu, jacuzzi, sauny, siłowni, solarium, kawiarenki internetowej, bankomatu, przedszkola dla dzieci, dyskoteki, restauracji, można też zagrać w bilard. Hotel dysponuje też salami konferencyjnymi i bankietowymi oraz organizuje ciekawe imprezy integracyjne dla firm (m.in. pokazy GOPR, symulowana ewakuacja z wyciągu).

Dzięki rozmieszczeniu obiektów narciarskich na dużej powierzchni, trasy zjazdowe są szerokie i nie odczuwa się natężonego ruchu turystycznego. Jest dużo kas biletowych, 2 wyciągi krzesełkowe (wyposażone w taśmy rozpędzające) o łącznej przepustowości ponad 4 000 osób na godzinę, 7 wyciągów orczykowych i 2 wyciągi linkowe. Wyciągi są czynne od godz. 9.00 do 19.00, natomiast w okresie Świątecznym i Sylwestrowym od godz. 09.00 do godz. 21.00, w marcu do godz. 17.00 od pon do pt i do 19.00 w sb i nd. Stoki są bardzo zróżnicowane, systematycznie naśnieżane, prawie wszystkie trasy zjazdowe są oświetlone, a przy nich mieszczą się punkty gastronomiczne. Przy samych wyciągach jest pizzeria, kilka restauracji, barów i pubów. Jest kilka grillowisk i miejsca na ogniska.Na zmotoryzowanych czekają duże, bezpłatne  parkingi na ponad 600 samochodów.

Do Wierchomli można też dojechać prywatnymi busami z okolicznych miejscowości (najbliższa stacja PKP pociągów dalekobieżnych jest w Nowym Sączu).

Stacja narciarska „Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla” posiada również ciekawą ofertę na lato - wybudowano tu trasy do downhillu, crossu i 4Xcrossu, jest wiele malowniczych szlaków turystycznych pieszych i rowerowych, wielofunkcyjne boisko i kort tenisowy, plac zabaw i park linowy dla dzieci i młodzieży oraz pole do gry w paitball. Można spróbować strzelania z łuku, wspinaczki, jazdy konnej, jak też uprawiać nordic walking, pojeździć  quadami i samochodami terenowymi. Do dzieci i młodzieży skierowana jest szeroka oferta obozów tematycznych i zielonych szkół oraz sportowe programy AKTIVE+.

 Inwestycja w sezonie 2015/2016

Jesienią przed rozpoczęciem sezonu zimowego 2015/2016 trasa Wierchomla I została przeprofilowana. W dolnej  części stoku powstał trawers, który umożliwi bezpieczny zjazd ze stoku do peronu dolnego wyciągu krzesełkowego. W tym miejscu nartostrada została poszerzona dwukrotnie, a co za tym idzie zwiększyło się bezpieczeństwo i komfort jazdy na nartach czy snowboardzie.

SnowPark

 SnowPark Wierchomla ma długość ponad 400 m, jest oświetlony, a jego największym atutem jest fakt, że najazdy oraz lądowania w całości zostały przygotowane z ziemi. Dla wszystkich fanów krzesania iskier z rur, boxów i krawędzi planowany set up na sezon 2015/2016 to m.in.: rail prosty 6m, rail prosty 9m, fat pipe, box 6m, c-box 5m, t-box 6m, wave box 6m, wallride. Z kolei fani powietrznych trików będą mogli popracować nad techniką na sześciu skoczniach o zróżnicowanym poziomie trudności. Jest sporo przestrzeni na długie skoki i miejsca na dobrą zabawę! Całość będzie dostosowana do każdego poziomu zaawansowania.

 Wyciągi i trasy narciarskie:

  • Wierchomla I - Dotychczas najdłuższy wyciąg w Wierchomli, ma długość 1600 m, różnica poziomów wynosi 300 m, szerokość trasy zjazdowej to 100 - 300 m. Jest oświetlony, sztucznie śnieżony. W dolnym odcinku trasa czerwona. Krzesło czteroosobowe, taśma najazdowa, czas wjazdu to 12 minut.
  • Szczawnik I - Drugi wyciąg krzesełkowy, ma 1525 metrów, różnica poziomów wynosi 273 metry, czas wjazdu to 9 minut, przepustowość 2400 osób. Stanowi połączenie Wierchomli ze Szczawnikiem. Trasa oświetlona, sztucznie naśnieżana, szeroka.
  • Frycek - wyciąg orczykowy położony na prawo od górnej stacji wyciągu krzesełkowego, długość 825 m, różnica poziomów 175 m, szeroki, śnieżony.
  • Płatek równoległy do Frycka, połączony z nim krótką trasą łącznikową. Długość 517 m, różnica poziomów 116 m. Śnieżony.
  • Polanki odchodzi od głównej trasy, w jej górnej części. Długość 940 m, różnica poziomów 175 m. Szeroki, łagodny stok.
  • Toczek trasa czerwona, równoległa z dolnym odcinkiem głównej trasy. Długość 470 m, różnica poziomów 100 m.
  • Stonoga - stok dla początkujących z wyciągiem  o długości 110 m;  odseparowany od pozostałych nartostrad. Nachylenie tego stoku jest niezwykle łagodne, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Trasa przy Stonodze jest oświetlona i ma system sztucznego naśnieżania.
  • Szczawnik II  - długość 1067 m., różnica poziomów 109 m., czas wjazdu: 5 minut, przepustowość: 900 osób.
  • Żółwik - łącznik pomiędzy stokami po stronie Wierchomli a stokami po stronie Szczawnika - długość 110 m, różnica poziomów 10 m, czas wjazdu 1,5 minuty, przepustowość 300 osób
  • Ryczek - łącznik pomiędzy stokami po stronie Wierchomli a stokami po stronie Szczawnika - długość 150 m, różnica poziomów 22 m, czas wjazdu 1,53 minuty, przepustowość 360 osób

Dodaj komentarz