Ski Arena Szrenica

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
5
3
0
0
Trasy razem: 7 / ok 14000
2
4
1
Nocna jazda:
Ilość tras:
1
Dlugość tras:
1468 km

Mapa tras Ski Arena Szrenica

Warunki narciarskie w ośrodku

Skiarena Szrenica - Szklarska Poręba

Pokrywa śnieguTemperaturaWarunkiStatusCzynne wyciągiPogoda
maxminminmax
Skiarena Szrenica Aktualizacja: 2020-03-23 12:00
cm cm-7°C-7°C0

Cennik karnetów

Sezonwysoki**niski**
Czas1 h1 dzień3 dni6 dni1 h1 dzień3 dni6 dni
Normalny/Ulgowy--N*U*NUNU--NUNUNU
Sortuj
Skiarena Szrenica - Szklarska Poręba 2019/20205910965278174520329

Informacje o ośrodku:

Szklarska Poręba jest jednym z największych ośrodków narciarskich w polskich Karkonoszach. Amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji 20 wyciągów narciarskich, w tym 6 usytuowanych na stokach górującej nad miastem Szrenicy.

Są to wyciągi orczykowe, jeden podzielony na 2 sekcje wyciąg krzesełkowy. Wybudowany w 1962 roku  był wielokrotnie modernizowany i jest w stanie wwieźć na szczyt Szrenicy ponad 1400 osób na godzinę.

W 2010 roku do użytku oddano nową kolejkę linową „Karkonosze Express”. Ta „sześcioosobowa kanapa” to najdłuższy i najnowocześniejszy tego typu wyciąg w Polsce.   Jej długość to 2.393 m. Narciarze na górę wjeżdżają w zaledwie osiem i pół minuty.

Dolna stacja wyciągu powstała tuż obok istniejącej I sekcji wyciągu na Szrenicę. Górna stacja zlokalizowana jest nieopodal Świątecznego Kamienia, powyżej rozwidlenia nartostrad Lolobrygida i Śnieżynka. W ciągu godziny na górę wyjeżdża prawie 2 tysiące osób.

Na stokach Szrenicy przygotowanych jest 5 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 10 km. Są to nartostrady dla narciarzy o różnym stopniu umiejętności. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Najwięcej emocji wytrawnym, dobrym narciarzom gwarantuje trasa zjazdowa FIS tzw. Ściana, której nachylenie stoku wynosi miejscami nawet 50%. Najdłuższa trasa - nartostrada Lolobrygida ma długość ponad 4400 m. Znany, lubiany i raczej łatwy "Puchatek" oferuje nocne jazdy aż do godziny 22:00.

Ponad to jest wiele krótszych tras, znajdujących się na stokach pomniejszych górek usytuowanych w samej Szklarskiej Porębie i na trasie w kierunku Jakuszyc (Wiciarka). W sumie na narciarzy przyjeżdżających do Szklarskiej Poręby czeka prawie 20 km nartostrad.

Doskonałe warunki klimatyczne, przyrównywane do tych panujących w Alpach, pozwalają utrzymać się grubej pokrywie śnieżnej nawet do wczesnej wiosny. Północne stoki sprawiają, że na nartach jeździ się tutaj jeszcze w kwietniu i mimo wysokich temperatur oraz  marcowego słońca, śnieg długo jest zmrożony.

W Szklarskiej Porębie śmiało można planować wypoczynek nie tylko w szczycie sezonu zimowego, ale również pod koniec zimy i wczesną wiosną z gwarancją śniegu. Marcowe szusy mają swoich stałych zwolenników, którzy od lat planują jazdę w promieniach wiosennego słońca. Stoki są dodatkowo dośnieżane, a wiele spośród nich jest również oświetlona, dając możliwość jazdy po zmroku.

Piotr Kaczmarski
Szrenica
Szrenica
Wyciąg w ośrodku

Dodaj komentarz