Skip to main content

Zell am See - Schmittenhöhe

Wyciągi: 28
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
9 10 7 2 0
Trasy: 37 (77 km)
15
6

Trasy od
760
m n.p.m.

Trasy do
2000
m n.p.m.

81 km
Trasy biegowe

4 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Schmitten - Zell am See - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

8/ 28

Trasy

0/ 37

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

Ośrodek czynny tylko dla turystów

Zjazd do doliny

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Schmitten - Zell am See
Postfach 8
A-5700 Zell am See
Austria
  • Building: 8
Noclegi
Booking.com

 

Bajeczna kraina

Region narciarski Zell am See jest pięknym, świetnie położonym miejscem. Nad okolicą urzekającą alpejskimi widoczkami wznosi się dumnie Schmittenhöhe mierzący 1965 m n.p.m. W tak pięknych okolicznościach przyrody znajduje się Schmitten, jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Austrii.

 

Na ubitym śniegu czy przez białe zaspy?

77 km świetnie przygotowanych tras o różnym stopniu trudności (w tym 25 km zaklasyfikowanych jako „trudne”) sprawi, że nie będziesz chciał odpiąć nart czy deski. Zarządzający regionem narciarskim Zell am See zapewniają, że będziesz jeździł dotąd, aż Twoje nogi będą płonąć lub przeciwnie: z uwagą będziesz przesuwał się w dół stoku, ciesząc się każdym metrem tras zjazdowych. Chcesz dodatkowych atrakcji? Spróbuj jazdy w stylu mogul skiing, cross-country czy hikingu, w trakcie których będziesz mógł chłonąć piękno alpejskich stron.

Dla miłośników deski

Snowboarderzy, freestylowcy – teraz możecie sprawdzić swoje umiejętności i podszlifować technikę w nowo otwartym Rome Park Schmitten. Region narciarski Zell am See postanowił zadbać o wielbicieli deski i tak stworzono super wyposażone miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Amatorzy jibbingu, jazdy po poręczach, skoków przez różne boxy, kickery, quarter pipe’y… Wbijajcie!

 

Przestworza też Twoje!

Region narciarski Zell am See jest jednym z najbardziej znanych w Austrii czy Europie miejscem, gdzie zimą można sobie również „polatać”. Schmitten wydzielił znaczną przestrzeń, gdzie amatorzy ekscytującego paraglidingu bez przeszkód przygotowują swój sprzęt. Po chwili mogą się już wznieść na wysokość 2000 m n.p.m. i poszybować, gdzie im się żywnie podoba!

Dla chcących spróbować podniebnych atrakcji, region narciarski Zell am See oferuje dodatkowo pomoc przeszkolonych trenerów. Specjaliści asekurując lot, zapewnią nam jedno z bardziej niezwykłych doświadczeń w naszym życiu!

 

Schmidolin kochający dzieci

Określany najmilszym smokiem na świecie, Schmidolin stanowi jedną z głównych atrakcji regionu narciarskiego Zell am See. Sympatyczny stwór przyjmie z radością każdego gościa wizytującego piękny ośrodek Schmitten. Smok zadba by dobry humor nigdy nas nie opuszczał, pobawi się z najmłodszymi czy wysunie pomocną łapę, gdy rozjadą nam się narty. Schmidolin doczekał się nawet wydawania swojej gazety informującej o nowościach w Schmitten, a jego fanklub wciąż powiększa liczbę członków.

 

Coś dla ducha

W Schmitten znajdziesz też jedną z największych w Europie wystaw obejmującą 23 olbrzymie rzeźby wykonane z drewna. Na przestrzeni regionu narciarskiego Zell am See międzynarodowa ekipa artystów stworzyła dzieło, które ułatwia człowiekowi kontakt z naturą, ze sztuką. Zatrzymaj się na chwilę w tym pędzie zimowego szaleństwa i zachwyć się pięknem artystycznego wyrazu.

 

Autor: Zuzanna Izydorczyk