Skip to main content

Salzburger Sportwelt

Wyciągi: 100
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
52 35 12 1 -
Trasy: 350 ( km)
189
42

Trasy od

m n.p.m.

Trasy do

m n.p.m.

160 km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Salzburger Sportwelt
Hauptstraße 159
A-5542 Flachau
Austria
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:

  Główny kompleks narciarski "Salzburg Sportwelt" wchodzacy w skład "Ski Amade" składa sie z ośmiu ośrodków: Flachau, Wagrain, St. Johann-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben oraz Filzmoos. Ludzie ogarnięci pasją narciarstwa wiedzą, iż nie ma lepszego miejsca na narciarskie szaleństwa niż w "Salzburg Sportwelt".

  Sankt Johann - Alpendorf
  Sankt Johann i dzielnica Alpendorf - to pierwszy dostęp do atrakcji "Salzburger Sportwelt" - w sercu największego połąaczenia regionów narciarskich 'Ski amadé'. Korzystajcie z uroków 860 km wspaniałych tras, ponad 270 wyciagów, kolejek kabinowych i krzesełek dzięki jednemu karnetowi!

  Miejscowość wypoczynkowa o bogatej tradycji oferuje swoim gościom infrastrukturę najwyższej klasy na urozmaicony urlop zimowy. Małe miasteczko, znane także jako centrum zakupowe,liczy 10.500 mieszkańców i dysponuje 3.900 łóżek gościnnych. Przyjazna oferta obejmuje rodzinne kwatery prywatne, sympatyczne gospodarstwa, apartamenty i 5-gwiazdkowe hotele wellness przy samych trasach zjazdowych.

  Z dzielnicy o nazwie Alpendorf, ok. 3 km od centrum, w której mieszczą się liczne wysokiej klasy restauracje, startują nowoczesne kolejki i wyciągi krzesełkowe, obsługujące dojazd do największych terenów narciarskich Austrii. Obok zadbanych tras, wydajnych urządzeń do naśnieżania i rustykalnych schronisk, zachwyt wśród narciarzy wzbudzają urokliwe pod względem krajobrazowym szczyty Gern- i Sonntagskogel (do 1.850 m wysokości). Nieustanne inwestycje w dziedzinie poprawy jakości tras i systemów naśnieżania gwarantują rozkosze białego szaleństwa "najwyższych lotów"! Połączenie z trasami Wagrain/Flachau! Z centrum miejscowości (600 m) wyciągi Hahnbaumlifte wwożą narciarzy na tradycyjną, rodzinną górkę narciarską St. Johann (1.200 m). Stąd prowadzi oświetlony tor saneczkowy do centrum. 3 profesjonalne, przyjazne dzieciom szkółki narciarskie i snowboardowe zadbają o urozmaicenie podczas szusowania na stokach, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.