Skip to main content

Gastein

Wyciągi: 44
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
16 14 13 1 -
Trasy: 79 (163,1 km)
47
8

Trasy od
849
m n.p.m.

Trasy do
2680
m n.p.m.

25 km
Trasy biegowe

40 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Gasteiner Bergbahnen - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

6/ 44

Trasy

0/ 79

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

Ośrodek czynny tylko dla turystów

Zjazd do doliny

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Gasteiner Bergbahnen
Bundesstraße 567
A-5630 Bad Hofgastein
Austria
  Noclegi
  Booking.com

  Informacja o ośrodku: Kochacie sporty zimowe i cenicie sobie możliwość wyboru? Czym prędzej udajcie się do „zimowego raju”, jakim jest Dolina Gastein, gdzie możecie przebierać w kilkunastu trasach o łącznej długości 200 km.Centrum sportów zimowych Gastein to jeden z najważniejszych obiektów, znajdujących się na Ziemi Salzburskiej. W skład kompleksu wchodzą następujące stacje: Stubnerkogel-Angertal-Schlossalm, Sportgastein, Graukogel i Dorfgastein-Großarl. Te współpracujące ze sobą ośrodki dają stuprocentową gwarancję, że przez cały sezon zimowy nie zabraknie Wam śniegu. Gastein jest świetnie przygotowane, na najmłodszych gości. Dla rodzin z dziećmi przewidziane są specjalne zniżki. Dodatkowo w areale kompleksu odnajdziemy dwa obiekty stworzone z myślą o dzieciach, a są to:

   

  • Fun Center,
  • Kids Park.

   

  Na terenie Gastein działają przedszkola, w których można na parę godzin zostawić swoje dzieci, a samemu oddać się zimowemu szaleństwu na stokach. Jednakże jeśli wolicie nie opuszczać swoich pociech, zabierzcie je do specjalnych szkółek narciarskich dla najmłodszych, gdzie będą się szkoliły zarówno pod czujnym okiem trenera, jak i Waszym oczywiście. Ośrodki posiadają bardzo bogatą bazę hotelową. Nocleg znajdziemy w jednym z trzech pobliskich i pięknych zarazem miasteczek:

   

  • Bad Gastein,
  • Bad Hofgastein,
  • Dorfgastein.

   

  Położony na wysokościach 1202-2680 m n.p.m. kompleks sportowy Gastein dysponuje bardzo dobrą kadrą trenerów, którzy gwarantują szybkie osiągnięcie sukcesu w nauce jazdy na nartach. Szkolenie obejmuje nie tylko amatorów, mogą z niego skorzystać również zaawansowani narciarze, którzy zechcą nauczyć się nowych technik jazdy. Co roku w mieście Bad Gastein odbywają się (organizowane przez FIS) zawody Pucharu Świata w snowboardzie, w których to światowej klasy zawodnicy dostarczają widzom niemałych emocji. Dolina Gastein to nie tylko kraina sportów zimowych, ale również bardzo rozbudowane SPA oraz uzdrowisko znane już z czasów cesarza Franciszka Józefa. W ośrodku Gastein odnajdziemy aż 17 źródeł geotermalnych, w których możemy wygrzać wymęczone kilkugodzinnym jeżdżeniem po stokach stawy i mięśnie. Dla tych, którzy są znudzeni jazdą po stokach, Gastein oferuje inne atrakcje. A są to m.in.:

   

  • wspinaczka wysokogórska,
  • biegi narciarskie na ponad 90 km trasach biegowych,
  • nocne dyskoteki,
  • oraz wiele innych.

   

  Autor: Krystian Kuś