Skip to main content

Les Diablerets - Glacier 3000

Wyciągi: 37
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
19 11 3 3 1
Trasy: (114 km)

Trasy od
1200
m n.p.m.

Trasy do
3016
m n.p.m.

45 km
Trasy biegowe

75 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Les Diablerets - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Les Diablerets
Ch. du Collège 2
CH-1865 Les Diablerets
  Noclegi
  Booking.com

  Z dala od miejskiego zgiełku, pośrodku dziewiczych krajobrazów, u stóp imponującego górskiego masywu, który ukoronowany jest jednym z najpiękniejszych lodowców w Szwajcarii, położona jest miejscowość wypoczynkowa Les Diablerets. Ma ona dwa oblicza - przywiązana do tradycji, górska wioska i turystyczny cel dla miłośników sportu i rodzin z dziećmi. Na wysokości 3000 m n.p.m. restauracja zaprojektowana przez gwiazdę architektury, Mario Botta, oferuje Państwu połączenie gastronomii i jedynych w swoim rodzaju krajobrazów.

  Wieczny śnieg

  Majestatyczny lodowiec Diablerets, jeden z najpiękniejszych lodowców w Szwajcarii, rozciąga się do wysokości 3000 m n.p.m. Tutaj zarówno latem, jak i zimą śnieg jest gwarantowany. A także widoki, które u wszystkich miłośników przyrody i sportu wywołują wrażenie nieograniczonej przestrzeni.

  Sporty zimowe

  Ośrodek Les Diablerets / Glacier 3000 oferuje ponad 120 km tras o różnym poziomie trudności. W ośrodku znajdziemy różnorodne atrakcje, takie jak snowparki oraz trasy freeride. Dla miłośników narciarstwa biegowego przygotowano około 45 km tras. Dla osób chcących podziwiać widoki w nieco spokojniejszy sposób zaoferowano szlak spacerowy po lodowcu oraz most widokowy (wiszący nad przepaścią).

  Zjazdy

  Trasy w okolicach Les Diablerets oraz na lodowcu należą do narciarzy i snowboardzistów. Ale miejscowość jest również miejscem wypadowym dla zimowych wycieczek, również tych w rakietach śnieżnych. Kolejną zaletą jest 7-kilometrowy tor saneczkowy, z którego można także zjeżdżać nocą. Dobry nastrój dopisze z pewnością.

  Otoczenie

  Miejscowość wypoczynkowa Les Diablerets położona jest pośrodku Alp Waadtlandzkich. Stąd łatwo można dojechać do serowej piwniczki L'Etivaz oraz do Muzeum Wina na zamku w Aigle.