Skip to main content

Łysa góra

Wyciągi: 1
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
1 - - - -
Trasy: 1 (0,3 km)
0
0

Trasy od

m n.p.m.

Trasy do

m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Noclegi
Booking.com

Łysa Góra wznosi się na wysokości 110 m n.p.m. i jest jedną z atrakcji turystycznych na Pomorzu. Rozciąga się tu wspaniały widok na Zatokę Gdańską oraz Gdańsk z częścią Żuław Wiślanych. Mieszcząca się tam stacja narciarska posiada wyciąg o długości 286 metrów i umożliwia nam zjazd z wysokości 39 m.
Na terenie ośrodka znajduje się Snowpark, w którym miłośnicy bardziej ekstremalnej jazdy mają do dyspozycji m.in. beczkę, speed rail, rainbow, kink box czy wallride.
Funkcjonuje tuta także szkółka narciarska. Kursy narciarskie i snowboardowe dostępne są na wszystkich poziomach zaawansowania.

W pobliżu położona jest mała skocznia narciarska oraz tor saneczkowy., natomiast miłośnicy biegów narciarskich mają możliwość skorzystania z wielu atrakcyjnych terenów leśnych.

U stóp Łysej Góry znajduje się restauracja „Sabat”. Jest to niezwykle klimatyczne miejsce z doskonałą tradycyjną kuchnią.

Dojazd z Sopotu:

* Samochodem: z ul. Niepodległości najlepiej jest pojechać ul. Armii Krajowej, a z niej ul. Abrahama i do końca ul. Żeromskiego.

* Pieszo: z dworca PKP Sopot: ok. 20 min, tunelem od dworca pod torami kolejowymi, dalej ulicami Podjazd i Sikorskiego, dalej trzeba trasą tak jak samochodem

* Komunikacją miejską: autobusem linii 144, który zatrzymuje się niedaleko dworca PKP Sopot na przystanku przy ul. Chopina. Trzeba dojechać na osiedle Mickiewicza i z niego dojść w kilka minut ul. Mickiewicza i Żeromskiego do wyciągu.

Autor: Agnieszka Nowak