Skip to main content

Ośrodek Sportowy LESKO-SKI Weremień k/Leska

Wyciągi: 1
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
1 - - - -
Trasy: 2 (1,43 km)
0
0

Trasy od
380
m n.p.m.

Trasy do
520
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Ośrodek Sportowy Lesko-Ski - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

1/ 1

Trasy

/ 2

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Cennik karnetów LESKO SUMMER & SKI
sezonsezon niski
dnidorosłyjuniordzieckodorosłyjuniordziecko
1 757070
3
6
Ośrodek Sportowy Lesko-Ski
Weremień 36
38-600 Lesko
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Informacja o ośrodku:

  Wyciąg składa się z dwóch biegnących równolegle nitek o łącznej długości 1430m (trasa 1 - 680m, trasa 2 - 750m), z których każda może obsłużyć do 750 narciarzy na godzinę i jest sterowana komputerowo za pomocą falowników. Prędkość wyciągu może być dostosowywana do potrzeb narciarzy (przykładowo wolniejsza dla dzieci itp.).

  Zarówno profile stoków, jak i sam wyciąg oraz zastosowane przy nim normy bezpieczeństwa zostały dostosowane do norm Unii Europejskiej. Również ze względów bezpieczeństwa, dojazd do wyciągu będzie możliwy tylko do strefy parkowania. Stok, na którym położone są wyciągi jest oświetlany za pomocą 38 sterownych elektronicznie lamp o antystroboskopowym układzie. Stok o początkowym nachyleniu 23° i wypłaszczeniu 13-15° jest w pełni naśnieżany za pomocą armatek śnieżnych mogących przygotować całą powierzchnię wyciągu w ciągu 3 dób przy temperaturze zewnętrznej -5°C. Co prawda nie ma możliwości poruszania się po stoku wyciągów sankami, skuterami i innymi pojazdami, ale istnieje możliwość wydzielenia miejsca dla saneczkarzy poza głównymi trasami wyciągu.

  Na wyciągu zostały zainstalowany system pełnego, sztucznego naśnieżania, na który składa się staw o pojemności ok. 15 tys. m3 wody, system rurociągów i hydrantów (9 stanowisk naśnieżania), 3 armatki śnieżne prod. szwedzkiej typu Lenko-NorthWind (model 2002), ratrak T45 z 12-pozycyjnym pługiem sterowanym elektronicznie co zapewnia odpowiednie przygotowanie tras zjazdowych.

  Zainstalowane na wyciągu oświetlenie spełnia wszystkie normy europejskie oświetlenia stoków narciarskich. Zostały zamontowane 32, emitujące przyjemne, żółte światło lampy sodowe Phillipsa na 24 słupach z regulacją rozpływu światła na śniegu zapobiegająca powstawaniu zjawiska stroboskopowego podczas zjazdu na stokach.

  W przyszłości planowane jest również uruchomienie okresowego lodowiska oraz alternatywnych sposobów aktywnego wypoczynku, np. rynna snowboardowa, kuligi sanne czy też trasy dla skuterów śnieżnych.