Skip to main content

Pod Dziedzicem

Wyciągi: 3
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
3 - - - -
Trasy: 3 (1,45 km)
0
0

Trasy od
360
m n.p.m.

Trasy do
435
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Pod Dziedzicem - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Noclegi
Booking.com

 

Stok jest otwarty codziennie w godzinach od 10 do 21. Jest oświetlony, naśnieżany i ratrakowany, więc nie trzeba martwić się o warunki.

Znajdują się tutaj dwa wyciągi talerzykowe o długości 500 m, a trasa zjazdowa liczy 600 – 700 m. Jest także wyciąg z niskim prowadzeniem liny o długości 180 m i trasa zjazdowa licząca 200 - 300 m.

Najmłodsi mają do dyspozycji specjalną trasę zjazdową  przy górnej stacji wyciągów. Można tutaj spotkać również tych starszych, ale początkujących narciarzy. W górnej części stoku znajduje się także trasa do zjazdu pontonami (tubing) oraz karuzela z pontonami.

Jest tutaj także do dyspozycji tramwaj śnieżny Sherpa, którego trasa przejazdu zaczyna się przy kasie (dolna stacja wyciągów) poprzez trasę wyciągu z niskim prowadzeniem liny, do górnej stacji wyciągu.

 

Jeżeli zmęczymy się szusowaniem na stoku, możemy odpocząć w barze „Jaś”, który znajduje się na szczycie wyciągów narciarskich. Budynek ten jest najwyżej usytuowanym punktem widokowym na wierzchołku stoku. Można podziwiać stąd piękne widoki, a przy odrobinie szczęścia, jeżeli będzie dobra widoczność, można zobaczyć fragment Tatr. Dodatkowo w dolnej części stacji znajduje się schronisko „Florkówka”.

 

Zarówno przy dolnej, jak i górnej stacji wyciągów znajdują się wypożyczalnie sprzętu sportowego. Można tutaj także skorzystać z usług serwisu narciarskiego.

Początkujący narciarze czy snowboardziści mogą skorzystać ze szkółek narciarskich bądź z usług indywidualnych instruktorów.

 

Dojazd:

z Rzeszowa

- przez Boguchwałę, Czudec, Strzyżów, Frysztak (7 km w stronę Kleci) z Krakowa

- przez Tarnów, Pilzno (zjazd na drogę do Jasła), Brzostek, Klecie (9 km w stronę Frysztaka) z Krosna

- przez Turaszówkę (zjazd na drogę do Rzeszowa), Wojaszówkę, Frysztak

 

Autor: Agnieszka Nowak