Skip to main content

Długa Polana

Wyciągi: 2
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
2 - - - -
Trasy: 3 (1,2 km)
1
0

Trasy od
680
m n.p.m.

Trasy do
770
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Długa Polana
Os. Oleksówki 6a
34 - 400 Nowy Targ
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku: Jest on położony na północnym stoku znajdującym się w pierwszej dolinie gorczańskiej jadąc z miasta na północ przez dzielnicę Kowaniec, a następnie skręcając w prawo (przy kościele).

  Stok jest wyposażony w armatki śnieżne, które gwarantują jazdę nawet podczas trudnych warunków śniegowych lub podczas gdy śniegu po prostu zaczyna brakować.

  Stok posiada sztuczne oświetlenie co umożliwia jazdę po zapadnięciu zmroku należy podkreślić iż daje to możliwość jady na nartach w zimie o około 6 godzin dłużej bo aż do 10 - tej wieczór,a czasem i dłużej.

  Ośrodek dysponuje własnym ratrakiem, oraz szkółką narciarską. Zalety jazdy na Długiej Polanie: - Jest to wyciąg orczykowy, dwu-osobowy, co zapewnia dużą przepustowość a tym samym znacznie skraca czas stania w kolejce.

  - Stok jest wyposażony w armatki śnieżne, które gwarantują jazdę nawet podczas trudnych warunków śniegowych lub podczas gdy śniegu poprostu zaczyna brakować,

  - Ratrak spełnia rolę podstawową w czasie przygotowania stoku do jazdy po opadach świeżego śniegu oraz po rozjeżdżeniu śniegu na stoku przez narciarzy,

  - Stok posiada sztuczne oświetlenie co umożliwia jazdę po zapadnięciu zmroku należy podkreślić iż daje to możliwość jady na nartach w zimie o około 6 godzin dłużej bo aż do 10 - tej wieczór,a czasem i dłużej.

  - Przy wyciągu działa szkoła narciarska co daje możliwość wzięcia podstawowych lekcji z jazdy na nartach, Istnieje mały wyciąg dla dzieci oraz początkujących krótki stok o nachyleniu kilku stopni gdzie naprawdę każdy będzie mógł postawić swoje pierwsze kroki,

  - Bliskie położenie Stacji GOPR co zapewnia natychmiastową pomoc w razie odniesienia przez narciarza poważnej kontuzji lub rany wynikłej z jakiegoś wypadku na stoku,

  - Przy wyciągu znajduję się mała gastronomia można zjeść ciepły posiłek, napić się ciepłej herbaty oraz zagrzać przy ognisku piekąc kiełbaskę.

  - Duży i wygodny parking (również dla autobusów), na którym można bezpiecznie zostawić własne auto również wieczorem, Na stoku odbywają się zawody narciarskie i snowbordowe, przynajmniej kilka razy w roku co stanowi również atrakcję dla wielu narciarzy amatorów.